Mieszkańcy obserwują remont polkowickiego bloku

Trwa modernizacja bloku przy ul. Hubala 20 A-B w Polkowicach. Część budynku ma już nową elewację i trwają przygotowania do wykonania kolejnej ściany. Prace trwają też wewnątrz.

Mieszkańcy osiedla obserwują postęp prac, zwłaszcza że widać już pierwsze efekty na zewnątrz.

– No ładnie to wygląda i odróżnia się od innych bloków, bo tam kolory są bardziej stonowane – mówi pan ą mieszkańcy osiedla i dodają: – Szybko im to idzie.

Jak już wcześniej informowaliśmy po rozmowie ze Zdzisławem Mycanem, dyrektorem Polkowickiego Przedsiębiorstwa Komunalnego, prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i termin zakończenia inwestycji nie jest zagrożony.

Budynek ma być gotowy wiosną przyszłego roku. Będzie w nim winda, na dachu zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne. Będzie też gruntowy wymiennik ciepła, który obniży zapotrzebowanie na energię cieplną. W bloku powstanie 50 pełnostardardowych mieszkań komunalnych dla większych rodzin, ponieważ takie jest obecnie zapotrzebowanie.

Cała inwestycja będzie kosztować ponad 7,2 mln zł, z czego 45 procent to dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Przypomnijmy, blok przy ulicy Hubala 20 A-B to dawny hotel pracowniczy. W połowie lat 90. budynek przejęła gmina. Przed modernizacją mieszkało w nim 60 rodzin. Miały one wspólne kuchnie i łazienki.

Fot. UR

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..