Mieszkańcy gminy Grębocice potrafią się dzielić (WIDEO)

Już w pierwszym dniu zbiórki książek dla pacjentów szpitala w Miedziowym Centrum Zdrowia w Lubinie zebrano w Grębocicach około 100 tytułów. Akcja potrwa do 11 maja.

To odzew władz gminy Grębocice na akcję lubińskiego MCZ pod hasłem „Książka dla szpitala”.

– Podoba nam się ta idea – mówi Roman Jabłoński, wójt gminy. – Mamy nadzieję, że książki pomogą pacjentom zapomnieć, choć na chwilę, o problemach. A w zamian, za każdą książkę dajemy długopis z naszym logo.

Taki gadżet z pewnością się przyda. Dla mieszkańców ważniejszy jest jednak sam cel zbiórki.

– Książki nie są już potrzebne, a myślę, że innym przydadzą się bardziej – powiedziała nam mieszkanka gminy, która przyszła do urzędu z kilkoma tytułami.

Taką postawę potwierdza też odzew mieszkańców na informację o zbiórce.

– Już pierwszego dnia zebraliśmy około stu książek – dodaje Monika Lichodziejewska z Urzędu Gminy Grębocice. – Bardzo się z tego cieszymy i mamy nadzieję, że będzie ich dwa, trzy razy więcej.

Książki można przynosić do 11 maja do Biura Obsługi Mieszkańca w grębocickim urzędzie gminy. Przypominamy, że powinny być w dobrym stanie.

 

 

Zobacz także: 

 

 

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..