Mieszkańcom 10 gmin odpoczynek i zabawę zapewnią „osy”

W dziesięciu gminach naszego regionu powstaną „osy” – Otwarte Strefy Aktywności. W całej Polsce takie miejsca do wypoczynku i rekreacji wybuduje blisko 800 samorządów. Dostaną na to w sumie ponad 54 mln od Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Najwyższą pomoc finansową w naszym regionie resort przyznał gminie Ścinawa w powiecie lubińskim. Do tamtejszego samorządu trafi 150 tys. złotych. Pieniądze te posłużą do budowy miejsc rekreacyjnych w trzech wsiach wchodzących w skład tej gminy. Z nowych placów zabaw, siłowni plenerowych oraz tzw. stref relaksu już za kilka miesięcy będą mogli korzystać mieszkańcy Parszowic („osa” powstanie obok planowanej nowej świetlicy), Wielowsi (niedaleko drogi w kierunku kościoła) i Zaborowa (w sąsiedztwie remontowanej właśnie świetlicy). Inwestycje powinny zostać ukończone jeszcze w tym roku.

Ogrodzone miejsca rekreacyjne zostaną wyposażone m.in. w: stojaki na rowery, stół do gry w szachy i warcaby, zestaw zabawowo-sprawnościowy ze zjeżdżalnią, tunelem linowym i ścianką wspinaczkową, huśtawki (wagową i zwykłą podwójną), sprężynowiec w kształcie statku i kwiatu, a także w karuzelę.

Natomiast w ramach siłowni do dyspozycji będą następujące urządzenia: podciąg nóg, biegacz, orbitrek, twister, drabinka oraz prasa nożna.

W gronie szczęśliwców, którzy wygrali ministerialny konkurs, znalazła się m. in. także gmina Pielgrzymka w powiecie złotoryjskim. Tu dofinansowanie wyniesie niespełna 49 tys. zł. Dzięki rządowemu wsparciu otwarte strefy aktywności wkrótce pojawią się w Proboszczowie (przy boisku sportowym) oraz w samej Pielgrzymce (przy hali sportowej, obok kompleksu boisk).

Poniżej publikujemy pozostałe gminy z naszego regionu, które otrzymały dofinansowanie na budowę Otwartych Stref Aktywności:

  • Bolków (powiat jaworski; jeden obiekt; dofinansowanie: 50 tys. zł)
  • Mściwojów (powiat jaworski; jeden obiekt; dofinansowanie: 24,2 tys. zł)
  • Gaworzyce (powiat polkowicki; jeden obiekt; dofinansowanie: 50 tys. zł)
  • Przemków (powiat polkowicki; trzy obiekty; dofinansowanie: 62,2 tys. zł)
  • Pęcław (powiat głogowski; jeden obiekt; dofinansowanie: 25 tys. zł)
  • Świerzawa (powiat złotoryjski; dwa obiekty; dofinansowanie: 48,9 tys. zł)
  • Wojcieszów (powiat złotoryjski; jeden obiekt; dofinansowanie: 50 tys. zł)
  • Chojnów (powiat legnicki; jeden obiekt; dofinansowanie: 50 tys. zł)

Dodaj komentarz