W mieście przybywa drzew

Tej jesieni w Głogowie zostało posadzonych już kilkaset nowych drzew. Chęć sadzenia drzew zgłaszają sami mieszkańcy w ramach inicjatyw obywatelskich. Natomiast w nadchodzącą sobotę odbędzie się akcja „100 drzew na 100-lecie niepodległości”, którą organizuje prezydent.

150 drzew posadzono w październiku na wniosek mieszkańców i złożonych przez nich trzech inicjatyw obywatelskich – dwie na osiedlu Piastów Śląskich, jedna przy ul. Wojska Polskiego.

W tym tygodniu przy Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Dzieci Głogowskich” posadzono 120 jarzębin.

Na sobotę, 10 listopada, zaplanowano  akcję pod nazwą „100 drzew na 100-lecie niepodległości” w parku przy ul. Bolesława Śmiałego:

– W parku na osiedlu piastów, który dopiero powstaje będziemy sadzić drzewa z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Zapraszam wszystkich głogowian, do udziału w akcji. Każdy może przyjść i zasadzić drzewo – zachęca Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Początek akcji w sobotę o godzinie 12.00.

Na tym nie koniec. Jeszcze w tym roku roku, zostanie posadzonych 70 żywotników, które będą pełnić formę żywopłotu za ogrodzeniem cmentarza przy ulicy Legnickiej.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..