Opublikowany: nie, Maj 13th, 2018

Międzynarodowe towarzystwo w „Tęczy” (FOTO)

21 drużyn z pięciu europejskich krajów rywalizowało w Międzynarodowym Memoriale im. Michała Stalskiego w Piłce Ręcznej, który wczoraj rozegrano w Złotoryi i Pielgrzymce. Organizatory zawodów po raz kolejny mogą mówić o sporym sukcesie, zarówno w wymiarze organizacyjnym, jak i sportowym. Mimo, że podczas zmagań panowała miła i rodzinna atmosfera, to jednak na parkiecie nikt nie odpuszczał.

Do stolicy polskiego złota przyjechało ponad 250 zawodników i zawodniczek z Europy. Ze względu na duże zainteresowanie część zespołów w początkowej fazie turnieju rozgrywała swoje mecze w pobliskiej Pielgrzymce. Decydujące starcia odbywały się już w hali sportowej „Tęcza” w Złotoryi. Zawody rozpoczęły się o godz. 8.30, a ich oficjalne zakończenie miało miejsce blisko dziesięć godzin później.

W finale mężczyzn spotkały się te same zespoły co przed rokiem, lecz tym razem minimalnie lepsi okazali się szczypiorniści z Pabianic, którzy po wyrównanym pojedynku pokonali gości z Kijowa (12:11). W meczu o brąz piłkarze ręczni z Konina pokonali ekipę z Nowogardu 7:2. W memoriale uczestniczyły również drużyny ze Złotoryi (dwie), Kalisza, Pezinoka (Słowacja), Lubina, Paryża, Brześcia (Białoruś), Ustronia, Oborników Śląskich, Zabrza, Grodkowa, Koronowa i Szczecina.

Wśród kobiet natomiast bezkonkurencyjne okazały się szczecinianki, które trzykrotnie schodziły z boiska jako wygrane. Drugie miejsce zajęły panie z Jeleniej Góry, trzecie były tyszanki, a czwarte zawodniczki ze słowackiej miejscowości Sala.

Organizatorem zawodów było stowarzyszenie piłki ręcznej Old Boys Złotoryja.

.

Fot. Szymon Kwapiński

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..