Opublikowany: pon, Lip 15th, 2019

Miedziowi wrócili do treningów (FOTO)

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin na pierwszych zajęciach po przerwie wakacyjnej spotkali się w hali SP 14. Miedziowi rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu PGNiG Superligi Mężczyzn.

Lubinianie na pierwszym treningu pojawili się w mocno przemeblowanym składzie. Po dłuższej przygodzie z Zagłębiem pożegnali się: Mikołaj Szymyślik, Łukasz Kużdeba, Krystian Bondzior i Patryk Małecki, po nieco krótszej Dawid Dawydzik i Jakub Moryń. W ich miejsce pojawili się młodzi, perspektywiczni gracze, którzy będą mieli okazję udowodnić swoją wartość na superligowych parkietach w starciach z najlepszymi zespołami w kraju.

– Nadal jesteśmy bardzo młodym zespołem, można powiedzieć, że jeszcze młodszym niż w ubiegłym sezonie. Taką drogę obraliśmy i idziemy w tym kierunku. Większość naszej kadry są to zawodnicy bardzo młodzi, mający około 20 lat – mówi Bartłomiej Jaszka, trener Zagłębia Lubin.

Zawodnicy Zagłębia do nowego sezonu przygotowywać się będą na obiektach w Lubinie. Miedziowi trenować będą w hali, siłowni i na stadionie lekkoatletycznym. Pod koniec lipca szczypiorniści Zagłębia rozpoczną sparingowe granie. W dniach 3-4 sierpnia będą gospodarzami turnieju towarzyskiego z udziałem zespołów PGNiG Superligi Mężczyzn – Chrobrego Głogów, MKS-u Kalisz i Gwardii Opole.

17-18 sierpnia Zagłębie zagra na turnieju w Kaliszu, a w międzyczasie będzie jeszcze sparować z zespołami z kraju (Superliga i 1 liga) oraz zagranicy. W planach jest między innymi mecz kontrolny z ZTR-em Zaporoże oraz zespołem niemieckiej Bundesligi.

Jutro zawodników Zagłębia Lubin czekają testy wydolnościowe.

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..