Miedziowi tuż za podium! (FOTO)

Na sześćdziesiąt sekund przed końcem szczypiorniści Zagłębia Lubin remisowali z Piotrkowianinem 26:26, by wygrać 29:26! Wygrana daje Miedziowym awans na czwarte miejsce w tabeli PGNiG Superligi Mężczyzn!

Lubinianie zaczęli lepiej i po kilku minutach prowadzili 3:1. Chwilowy przestój Miedziowych szybko wykorzystali goście, którzy w niespełna cztery minuty odskoczyli na trzy bramki – 7:4. Lubinianie szybko zniwelowali straty, ale kilka błędów znów kosztowało ich utratę kilku bramek. Po kwadransie Piotrkowianin wygrywał 10:6 i o czas dla swojej drużyny poprosił Bartłomiej Jaszka. Poskutkowało. Gospodarze powoli, ale skutecznie zaczęli odrabiać straty i w końcu dopięli swego, dzięki czemu do przerwy mieliśmy remis.

Lubinianie prowadzenie odzyskali zaraz po przerwie, szybko wychodząc na 15:13. Gospodarze drugą połowę zaczęli podobnie jak pierwszą, ale i goście szybko wrócili do gry. Dziesięć minut po zmianie stron był remis po 17. W drugiej części spotkania optyczna przewaga leżała po stronie Zagłębia, jednak wynik cały był sprawą otwartą. Miedziowi dwoma bramkami prowadzili dziesięć minut przed końcem, głównie za sprawą znakomitej postawy skrzydłowych: Wojciecha Hajnosa i Marcela Sroczyka. Znów nie udało się zbudować większej przewagi i goście po udanych akcjach doprowadzili do remisu. W samej końcówce emocje sięgnęły zenitu, a każda akcja mogła okazać się na wagę zwycięstwa. Dwie minuty przed końcem wciąż był remis – 26:26. Ostatnia minuta to  najpierw profesorska bramka Michała Stankiewicza, a później obrona karnego Piotra Swata przez Marcina Schodowkiego! Na pół minuty Miedziowi mieli piłkę i wszystko w swoich rękach. Sprawę załatwił Roman Chychykalo, a gości dobił Marcel Sroczyk!

MKS Zagłębie Lubin – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 29:26 (13:13)

Zagłębie: Schodowski, Bartosik, Wiącek – Borowczyk, Stankiewicz 1, Mrozowicz, Pawlaczyk 1, Gębala 3, Sroczyk 6, Tokaj 2, Pietruszko 1, Marciniak 4, Hajnos 6, Bogacz, Kupiec, Chychykalo 5.

Piotrkowianin: Procho, Surosz – Mróz 2, Woynowski, Iskra 4, Szopa 2, Kaźmierczak, Swat 6, Turkowski 3, Nastaj 3, Kot, Mastalerz, Sobut 3, Tórz 2, Paczeńsy 1, Rutkowski.