Opublikowany: wt, Mar 27th, 2018

KGHM: walne wznowione. Na chwilę

W samo południe akcjonariusze KGHM spotkali się, by kontynuować posiedzenie, przerwane 15 marca na wniosek głównego udziałowca – Skarbu Państwa. Obrady nie trwały długo…

W harmonogramie znalazł się dziś tylko jeden punkt, przewidujący zmiany w radzie nadzorczej. Tuż po rozpoczęciu posiedzenia przedstawiciel Skarbu Państwa złożył jednak wniosek o… ponowną przerwę w zgromadzeniu. Akcjonariusze spotkają się w piątek, 13 kwietnia o godz.11. Zgodziło się na to niespełna 67 proc. udziałowców obecnych dziś w Lubinie. Pozostała część wstrzymała się od głosu.

O ile podczas poprzedniego zgromadzenia w miejscu zarezerwowanym dla zarządu i rady nadzorczej był pełnomocnik władz KGHM i dwóch członków rady z wyboru załogi, o tyle dziś fotele te świeciły pustkami.

Zmiany w radzie nadzorczej, gdyby nastąpiły, mogłyby znacząco wpłynąć na to, kto zostanie szefem holdingu. Dopóki rada trwa w obecnym składzie, nieoczekiwanych zmian nie będzie.

Tymczasem w południe minął termin składania aplikacji w konkursie na prezesa i wiceprezesa zarządu KGHM. Oprócz wspomnianego już przez nas dzisiaj Roberta Pietryszyna i Rafała Pawełczaka, o którym mowa jest od dnia mianowania go pełniącym obowiązki prezesa, pojawia się też Miłosz Stanisławski, który w 2016 r. był członkiem rady nadzorczej KGHM.

Fot. Joanna Dziubek

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..