Miedziowe nie dały szans Pogoni!

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin rozegrały znakomite zawody w Szczecinie, gdzie pokonały miejscową Pogoń bardzo pewnie 31:23 (16:12). Dzięki wygranej Miedziowe umocniły się na drugim miejscu w tabeli PGNiG Superligi Kobiet.

Mecze Metraco Zagłębia z Pogonią dostarczały kibicom wielu emocji i często były bardzo zacięte. Nie tym razem. Lubinianki w Szczecinie zagrały rewelacyjnie, nie pozwalając rywalkom na zbyt wiele. Podopieczne Bożen Karkut i Renaty Jakubowskiej od początku narzuciły rywalkom swój styl gry i szybko zaczęły budować swoją przewagę. Bardzo dobrze w bramce radziła sobie Monika Maliczkiewicz, a kolejne skuteczne rzuty oddawała Karolina Semeniuk, najskuteczniejsza zawodniczka spotkania. Do przerwy przewaga Miedziowych wynosiła cztery trafienia.

Po zmianie stron wciąż ton grze nadawały przyjezdne. Zawodniczki Metraco Zagłębia grały dobrze w obronie i skutecznie w ataku, dzięki czemu jeszcze powiększały swoją przewagę, wypracowaną w pierwszej części spotkania. W drugiej połowie Pogoń nie miała zupełnie nic do powiedzenia, czas uciekał, a przewaga Miedziowych rosła. Ostatecznie Metraco Zagłębie Lubin wygrało w Szczecinie bardzo pewnie, różnicą ośmiu bramek.

– Mecz od samego początku układał się po naszej myśli. Defensywa funkcjonowała bardzo dobrze, dzięki czemu wyprowadzałyśmy kontrataki w pierwsze bądź drugie tempo. Właśnie tymi elementami wygrałyśmy bardzo ważny mecz – podsumowała Karlina Semeniuk, najskuteczniejsza zawodniczka meczu.

SPR Pogoń Szczecin – Metraco Zagłębie Lubin 23:31 (12:16)

SPR Pogoń: Zimny, Krupa – Bancilon 3, Płomińska, Noga 2, Cebula 2, Urbańska, Marcikova, Janas 3, Koprowska 4, Nosek 1, Zawistowska, Kochaniak 2, Blażević, Gadzina 4, Senderkiewicz 2.

Metraco Zagłębie: Czyż, Maliczkiewicz – Bilik, Grzyb 5, Mączka 3, Semeniuk 7, Trawczyńska 3, Buklarewicz 6, Wasiak 2, Rosińska, Górna 1, Belmas 1, Milojević 3.