Opublikowany: sob, Lut 25th, 2017

Miedź rozpoczęła rok od zwycięstwa (FOTO)

20170225-PA5_8480Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza wygrali spotkanie z MKS-em Kluczbork, rozpoczynające tegoroczne I-ligowe zmagania 2:0 (1:0). Bramki na wagę trzech punktów zdobyli Petteri Forsell i Michał Bartkowiak.

W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na stadionie im. Orła Białego nie mogli narzekać na nadmiar emocji. Początkowo to przyjezdni częściej gościli na połowie Miedzi, a legniczanie szukali swoich szans po kontratakach. Później to podopieczni Ryszarda Tarasiewicza przejęli inicjatywę. Jedynym mocnym akcentem był rzut karny podyktowany w 27. minucie za zagranie ręką Łukasza Ganowicza, który próbował zablokować dośrodkowanie Macieja Rybickiego. Minutę później Petteri Forsell pewnym strzałem pokonał Wojciecha Kaczmarka i utonął w objęciach uradowanych kolegów. Do przerwy żadna z ekip nie była w stanie wypracować stuprocentowaj okazji do zdobycia bramki i do szatni to Miedź schodziła prowadząc 1:0.

Po zmianie stron goście próbowali powtórzyć scenariusz z pierwszej części gry. Ruszyli do przodu i kilkakrotnie zagrozili bramce Pawła Kapsy, ale to miejscowi stanęli przed szansą na podwyższenie prowadzenia. W 55. minucie znów Forsell mógł wpisać się na listę strzelców, gdy podbiegł do piłki ustawionej na 11. metrze. Tym razem zmarnował jednak rzut karny przyznany za zagranie ręką Kamila Nitkiewicza. Uderzył słabo i wprost w objęcia Kaczmarka. Fani zielono-niebiesko-czerwonych nie mieli zbyt wiele czasu, by rozpamiętywać zaprzepaszczoną szansę, bo ich ulubieńcy poszli za ciosem. Kilka kolejnych akcji kończyli oddając groźne strzały, wciąż brakowało jednak precyzji. Niemoc przełamał dopiero zmiennik – Michał Bartkowiak. W 73. minucie uderzył precyzyjnie w kierunku dalszego słupka sprzed pola karnego rywali. Efekt? Miedź prowadziła już 2:0.

Legniczanie powinni strzelić więcej goli, ale doskonałych szans nie wykorzystali m.in. Pennanen i Rasak. Kibice jednak z pewnością wybaczą, bo zwycięstwa w meczu inaugurującym rundę nie oglądali w Legnicy od dawna.

Miedź Legnica – MKS Kluczbork 2:0  (1:0)
Miedź: Kapsa – Bartczak Ż, Stasiak, Midzierski, Trifonow – Rasak, Pennanen, Daniel, Forsell (90. Gardzielewicz), Rybicki (66. Bartkowiak) – Łobodziński (82. Garguła).

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>