Miedź bez punktów w Grudziądzu

W minorowych nastrojach z Grudziądza wraca ekipa Ryszarda Tarasiewicza. Legniczanie przegrali z Olimpią 1:2 (0:2) po bramkach Karola Angielskiego i Damiana Michalika. Honorowego gola dla Miedzi zdobył z rzutu karnego Petteri Forsell.

W Grudziądzu w kadrze meczowej Miedzi zabrakło ostatnio pozyskanego obrońcy Giannisa Potouridisa, a także Michała Bartkowiaka, który nie mógł zagrać z powodu kłopotów zdrowotnych. Na ławce usiadł za to kupiony tuż przed zamknięciem okienka transferowego w Polsce Mladen Bartulović, ale wbiegł na murawę dopiero w 84. minucie.

Miedź od pierwszych minut dążyła do zdominowania rywala, ale gospodarze udowodnili, że 11. pozycja w I-ligowej tabeli nie do końca oddaje ich realną siłę. Legniczanie mogli wyjść na prowadzenie kilkakrotnie, ale szans nie wykorzystał m.in. Petteri Forsell, który dwukrotnie pomylił się egzekwując rzut wolny. Swoje okazje mieli także kapitan Wojciech Łobodziński i Damian Rasak. Ten drugi w 17. minucie strzelał z pięciu metrów, ale zamiast zerwać siatkę w bramce grudziądzan, trafił wprost w strzegącego jej Jakuba Wrąbla. A Olimpia? Pod polem karmym Pawła Kapsy gościła w pierwszej części meczu równie często z tą różnicą, że aż dwukrotnie wieńczyła akcję celnym strzałem. W 20. minucie Karol Angielski wpakował futbolówkę do bramki z bliska, a na pięć minut przed gwizdkiem oznajmiającym przerwę jego wyczyn powtórzył Damian Michalik. Tym razem rywale legniczan strzelili gola po uderzeniu sprzed pola karnego.

Po zmianie stron gracze Tarasiewicza próbowali odrobić straty, a przeciwnik nieco się cofnął, przyjmując zielono-niebiesko-czerwonych na swojej połowie. Wynik nie zmieniał się niemal do ostatniego gwizdka, bo Olimpia broniła się mądrze, udowadniając, że jeszcze niejeden I-ligowy będzie miał problem z wywiezieniem punktów ze Stadionu Centralnego w Grudziądzu. Dopiero w doliczonym czasie gry po dośrodkowaniu Grzegorza Bartczaka jeden z obrońców zatrzymał piłkę ręką. Rzut karny na gola zamienił Petteri Forsell, choć dopiero przy dobitce Wrąbel okazał się bezradny.

Olimpia Grudziądz – Miedź Legnica 2:1 (2:0)
Miedź: Kapsa – Bartczak Ż, Stasiak, Midzierski, Trifonow – Rasak, Pennanen (67. Garguła), Forsell, Daniel, Rybicki (84. Bartulović) – Łobodziński.