Opublikowany: nie, Lip 1st, 2018

Miasto planuje bezpieczne wakacje

Przedstawiciele m.in. policji, straży pożarnej, straży miejskiej, sanepidu czy legnickich spółdzielni mieszkaniowych spotkali się w magistracie, by omówić kwestie bezpieczeństwa w trakcie letniego wypoczynku na terenie miasta i powiatu. Jak służby zamierzają dbać o komfort legniczan, którzy postanowili spędzić urlop nad Kaczawą?

Na posiedzeniu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dla Miasta Legnicy stawili się nie tylko reprezentanci służb mundurowych czy magistratu. W gronie dyskutujących o bezpieczeństwie w trakcie letniego wypoczynku byli też przedstawiciele Ośrodka Sportu i Rekreacji, Zarządu Gospodarki Mieszkaniowej, Zarządu Dróg Miejskich i komunalnych spółek. Jednym z głównych celów dyskusji była ocena dotychczasowych przygotowań do zapewnienia mieszkańcom jak najbardziej komfortowych i bezpiecznych warunków do spędzenia lata.

– Zaprezentowane zostały przygotowania do zapewnienia legnickim dzieciom i młodzieży bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku – relacjonuje Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy. – Wakacyjna oferta przygotowana przez miejskie instytucje, spółdzielnie mieszkaniowe i inne jednostki obejmie około 7 tysięcy dzieci i młodzieży. Nad ich bezpieczeństwem będą czuwały policja, straż pożarna, sanepid i straż miejska. Sanepid będzie często sprawdzać czystość wody na kąpieliskach, a policja na każde wezwanie organizatorów zbada sprawność techniczną autokarów wywożących dzieci na obozy, wycieczki i kolonie – wylicza urzędnik.

Przypomnijmy, że w tym roku na dofinansowanie różnych form wypoczynku dzieci i młodzieży władze miasta przeznaczają 640 tys. zł.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..