Miasto coraz bliżej kupna szpitala (WIDEO)

Radni powiatowi dali zielone światło gminie miejskiej Głogów na wykupienie udziałów w głogowskim szpitalu. Na nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu przyjęto uchwałę, dzięki której miasto będzie mogło stać się współwłaścicielem lecznicy.

Gmina miejska już od dawna deklaruje chęć nabycia udziałów w głogowskim szpitalu: – Mamy na to pieniądze – od kilku miesięcy zapewnia prezydent Głogowa, Rafael Rokaszewicz.

W powiecie jednak, który obecnie jest jedynym właścicielem lecznicy, cały czas trwały dyskusje na temat tego, ile procent udziałów należy odsprzedać miastu. Początkowo miało to być 40 proc. Radni z Komitetu Jana Zubowskiego chcieli, aby gmina przejęła wszystkie. Ostatecznie przyjęto uchwałę, dzięki której miasto będzie mogło nabyć połowę udziałów.

Z decyzji zadowolony jest prezes szpitala: – Jeżeli dojdzie do transakcji sprzedaży udziałów, to w całości te pieniądze zostaną przeznaczone na rozwój placówki. W związku z tym jest to dobra wiadomość dla szpitala, dla naszych pracowników i dla mieszkańców powiatu głogowskiego – mówi Edward Schmidt. Uzyskane fundusze miałyby pójść między innymi na modernizację lecznicy i zakup nowoczesnego sprzętu.

Nie wiadomo jeszcze, na jaką kwotę zostaną wycenione udziały szpitala.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..