Opublikowany: pon, Lip 17th, 2017

Metraco Zagłębie wróciło do treningów (FOTO, WIDEO)

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin rozpoczęły przygotowania do sezonu 2017/2018. Dziś podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej stawiły się na pierwszych zajęciach po przerwie wakacyjnej.

Pierwszy trening miedziowych miał miejsce na stadionie Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie. Na zajęciach stawiły się niemal wszystkie zawodniczki, zabrakło Kingi Grzyb i Jovany Milojević, które dołączą do drużyny w trakcie przygotowań. Jeszcze dziś miedziowe czekają dwa treningi – popołudniu zajęcia fitness i wieczorem trening na hali.

Na pierwszym treningu stawiły się wszystkie nowe zawodniczki, w tym Marta Rosińska, Agata Wasiak, Klaudia Pielesz, Adrianna Górna oraz Alina Wojtas, która do Zagłębia przyszła z jednej z najlepszych europejskich drużyn norweskiego Larvik HK – Jest mi niezmiernie miło, że należę do drużyny Zagłębia i będę mogła reprezentować jej barwy. Cele są zawsze niezmienne, walka o najwyższe trofea. Na pewno będziemy dawać z siebie wszystko – mówi nowa rozgrywająca miedziowych.

Urlopy nie do końca oznaczały sam odpoczynek. Podczas wakacyjnej przerwy piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin realizowały indywidualne rozpiski – Sportowiec musi pilnować tego, by ciągle być przy ciągłym wysiłku. Tradycyjnie zawodniczki mają rozpisane indywidualny program na trzy tygodnie, a później spotykamy się już wspólnie i zaczynamy treningi – mówi Bożena Karkut, szkoleniowiec Metraco Zagłębia Lubin.

W ramach przygotowań do nowego sezonu 2017/18 PGNiG Superligi Kobiet Metraco Zagłębie Lubin weźmie udział w trzech turniejach towarzyskich. Pierwszy sprawdzian formy czeka miedziowe w dniach 5-6 sierpnia w Michalovcach. Tydzień później zawodniczki Metraco Zagłębia Lubin udadzą się na turniej, organizowany przez Pogoń Szczecin, a w dniach 19-20 sierpnia będzie gospodarzem silnie obsadzonego 20. Memoriału im. Henryka Kruglińskiego – Cieszę się, że przed nami tyle grania, bo im więcej grania, tym więcej szansy na to, żeby nowe zawodniczki wkomponowały się do naszego tylu grania, zarówno w obronie, jak i ataku. W ramach przygotowań zagramy z wymagającymi rywalami, co dodatkowo cieszy – mówi Bożena Karkut, trener Metraco Zagłębia Lubin.

Lubinianki przez blisko dwa tygodnie trenować będą najczęściej trzy razy dziennie na hali, sali fitness, basenie oraz boiskach piaszczystych. Z biegiem czasu jednostka treningowa zmaleje do dwóch. Początek ligi zaplanowano na początek września, Metraco Zagłębie Lubin zagra również w Pucharze EHF, a swojego pierwszego rywala pozna we wtorek.

Fot. Paweł Andrachiewicz

O Autorze

-

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..