Opublikowany: śr, Kwi 18th, 2018

Metraco Zagłębie walczy o finał!

W najbliższą niedzielę o godzinie 17:15 dojdzie do kolejnego meczu, określanego mianem „Świętej Wojny”. W Lubinie piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin w meczu ligowym podejmą Perłę Lublin. Zanim dojdzie do starcia o ligowe punkty obie drużyny czeka rewanżowy mecz półfinału Pucharu Polski. Druga odsłona starcia w czwartek o godzinie 18:00 w hali Globus w Lublinie.

Przez półtora tygodnia zespoły z Lubina i Lublina spotkają się trzykrotnie – dwa razy w Pucharze Polski i raz w PGNiG Superlidze. Za nami pierwsza odsłona półfinałowego starcia rozgrywek o krajowy Puchar. Spotkanie, rozegrane w hali RCS-u w Lubinie zakończyło się wygraną Miedziowych 25:23 – Szkoda, że nie udało się wypracować wyższej przewagi przed rewanżem, chociaż miałyśmy ku temu okazje. Wygraną różnicą 4-5 bramek stawiała by nas w bardziej komfortowej sytuacji, ale same jesteśmy sobie winne. Niemniej jednak jedziemy do Lublina po awans – zapewnia Karolina Semeniuk.

Spotkania Metraco Zagłębia z Perłą w obecnym sezonie są bardzo emocjonujące i tym razem możemy spodziewać się podobnego scenariusza. Gospodynie do tego spotkania przystąpią podbudowane awansem do finału Challenge Cup. 5-bramkową przegraną w Turcji z Ardesen GSK lublinianki odrobiły z nawiązką, zwyciężając u siebie 36:20.

Po czwartkowym spotkaniu w półfinale Pucharu Polski obie drużyny zmierzą się ze sobą jeszcze w niedzielę, tym razem w ramach PGNiG Superligi Kobiet. O godzinie 17:15 w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie stawką „Świętej Wojny” będą trzy punkty. Tymczasem trzeba skupić się na rewanżowym meczu Pucharu Polski.

W drugie parze półfinałowej Start Elbląg podejmie Pogoń Szczecin. Pierwszy mecz szczecinianki wygrały 27:21.

Transmisja meczu Perła Lublin – Metraco Zagłębie Lubin:

http://zobacz.tv/sport/189-mks-perla-lublin-metraco-zaglebie-lubin

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..