Opublikowany: pon, Lip 15th, 2019

Metraco Zagłębie rozpoczęło przygotowania (FOTO)

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin stawiły się dziś na pierwszym treningu po wakacyjnej przerwie. Podopieczne Bożeny Karkut rozpoczęły przygotowania do sezonu 2019/2020 PGNiG Superligi Kobiet.

Na pierwszych zajęciach stawiły się wszystkie zawodniczki, z wyjątkiem Kingi Stanisławczyk, która obecnie przebywa na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. W drużynie Metraco Zagłębia Lubin w nowym sezonie nie zabraknie nowych twarzy. Ekipę wicemistrzyń Polski zasiliły: Emilia Galińska, Daria Zawistowska, Czeszka Markéta Hurychová oraz wychowanki Zagłębia: Daria Miłek, Wiktoria Kocińska i wspominana wcześniej Kinga Stanisławczyk – Cieszmy się, że udało nam się zrealizować te transfery. Dołączają do nas trzy reprezentantki, w tym dwie Polski i jedna Czech. Do seniorskiej drużyny doszły także nasze wychowanki, w które już od dawna pokładałam wielkie nadzieje – mówi Bożena Karkut, szkoleniowiec Metraco Zagłębia Lubin.

Początek przygotowań będzie dla Miedziowych bardzo wytężony. Lubinianki trenować będą trzy razy dziennie. Zajęcia będą bardzo zróżnicowane i odbywać się będą w hali, na stadionie, na siłowni czy basenie. Z biegiem czasu jednostek treningowych będzie mniej, a więcej zajęć z piłką i kontrolnego grania.

W dniach 9-11 sierpnia szczypiornistki Metraco Zagłębia Lubin wezmą udział w turnieju w słowackich Michalowcach. Oprócz Miedziowych i gospodyń turnieju Iuventy Michalovce w turnieju wystąpią także przedstawiciele innych silnych ligi europejskich – węgierskie GVP Europe Vác oraz rumuńska SC Minaur Baia Mare. Dla podopiecznych Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej turniej w Michalowcach będzie jednym z pierwszych etapów przygotowań do sezonu 2019/2020 PGNiG Superligi Kobiet. W dniach 17-18 sierpnia Metraco Zagłębie Lubin będzie gospodarzem Memoriału Henryka Kruglińskiego, a tydzień później uda się na turniej do Kobierzyc – Czeka nas sporo naprawdę fajnego grania z wymagającymi rywalami, reprezentującymi różne europejskie style gry. Wszystkie turnieje będą świetną okazją do sprawdzenia się w najważniejszym momencie w okresie przygotowawczym – mówi Bożena Karkut.

Metraco Zagłębie Lubin w kolejnym sezonie jest jednym z głównych kandydatów do mistrzostwa oraz zdobycia Pucharu Polski. Miedziowe wystąpią również po raz kolejny w europejskich pucharach – Jak co roku w lidze i Pucharze Polski gramy o najwyższe cele i chcemy te rozgrywki zakończyć ostatecznym triumfem. W europejskich pucharach będziemy chciały dojść jak najdalej i ograć się na arenie międzynarodowej, mam nadzieję z zespołami z silnych europejskich lig – dodaje szkoleniowiec Metraco Zagłębia Lubin.

Wtorek zawodniczkom Metraco Zagłębia Lubin upłynie pod znakiem badań wydolnościowych.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..