Opublikowany: nie, Wrz 16th, 2018

Metraco Zagłębie Lubin z pewnym awansem!

W drugim meczu pierwszej rundy Pucharu EHF piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin po raz drugi pokonały HC Azersu. Tym razem Miedziowe wygrały 30:26 (19:10) i pewnie awansowały do dalszej fazy rozgrywek. W drugiej rundzie Pucharu EHF Metraco Zagłębie zagra z rywalem z najwyższej półki, duńskim Herning-Ikast Handbold.

Po wyrównanym początku Miedziowe na pierwsze prowadzenie wyszły po pięciu minutach, po atomowym rzucie Klaudii Pielesz. Licznik po stronie Azersu zatrzymał się na dwóch bramkach, podczas gdy lubinianki trafiały raz za razem i po dziesięciu minutach było już 7:2. Chwilę później o czas poprosił szkoleniowiec drużyny z Azerbejdżanu. Jego drużyna przełamała strzelecki impas, ale na jedno trafienie Azersu Metraco Zagłębie opowiedziało trzema bramkami i znów powiększyło swoją przewagę, która przed upływem dwudziestej minuty zaczęła zbliżać się do dziesięciu bramek. I znów zabójcze okazały się kontry Miedziowych, na które jedyną odpowiedzią ze strony rywalek były precyzyjne rzuty z drugiej linii Valianstiny Yankouskajej. To było jednak za mało na rozpędzone Zagłębie, które do przerwy wygrywało 19:10.

Drugą połowę lepiej rozpoczęły zawodniczki Azersu, a Miedziowe swoją pierwszą bramkę po zmianie stron zdobyły po czterech minutach za sprawą Agnieszki Jochymek. Generalnie w tej części spotkania lubinianki, mając bardzo wysoką przewagę w dwumeczu nie forsowały tempa, a rywalki zaczęły odrabiać straty. Pięć minut przed końcem na tablicy wyników było 27:25, ale wygrana Miedziowych ani przez moment nie była zagrożona. Pewny awans do drugiej rundy Pucharu EHF stał się faktem. W tej fazie rozgrywek czeka już rywal z najwyższej półki, duński Herning-Ikast Handbold.

HC Azersu – Metraco Zagłębie Lubin 26:30 (10:19)

Azersu: Sumaroa, Musayeva – Spas 2, Ahalakava, Babrakadze, Balanuta, Azolina 4, Abasova 3, Mikhalkovich 2, Chaplygina 7, Abbasova 1, Yankouskaya 6, Musayeva, Shafirova 1.

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Grzyb 2, Mączka 3, Hartman 2, Trawczyńska 4, Buklarewicz 2, Wasiak , Górna 2, Rosińska , Ważna 3, Priolli 1, Matieli 3, Jochymek 1, Belmas 5, Pielesz 2.

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..