Metraco Zagłębie liderem!

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin rundę zasadniczą zakończyło na pieszym miejscu! W ostatnim meczu lubinianki pokonały na wyjeździe Koronę Handball Kiece 31:25 (19:14).

Miedziowe nie dały swoim rywalkom większych szans. Metraco Zagłębie Lubin od początku narzuciło swój styl gry i bardzo szybko wypracowało wyraźną przewagę. Już po kwadransie podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej wygrywało dziesięcioma bramkami – 15:5. Lubinianki grały znakomicie i nie pozwalały kielczankom na wiele. Do przerwy było 19:15 dla Miedziowych.

W drugiej połowie lubinianki wciąż utrzymywały przewagę i choć kielczanki zbliżyły się na dwie bramki Metraco Zagłębie znów odskoczyło. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej dorzuciły kilka bramek i wygrały pewnie 31:25.

Korona Handball Kielce – Metraco Zagłębie Lubin 25:31 (14:19)

Korona Handball: Orowicz, Hibner – Syncerz 6, Gliwińska 5, D.Więckowska 5, Mochocka 3, M.Więckowska 3, Homonicka 1, Piwowarczyk 1, Charzyńska 1 oraz Zimnicka, Skowrońska, Parandii, Nazimek.

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Buklarewicz 5, Hartman 5, Grzb 5, Ważna 4, Górna 4, Ważna 4, Milojević 2, Piechnik 2, Trawczyńska 2, Machado Matieli 1, Pielesz 1 oraz Wasiak, Jochymek, Milojević.