Metraco Zagłębie już w półfinale!

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin zanotowały kolejne zwycięstwo. Tym razem w ramach ćwierćfinału PGNiG Pucharu Polski pokonały na wyjeździe KPR Jelenia i awansowały do następnej rundy tych rozgrywek.

Mecz w Jeleniej Górze, rozegrany po niedzielnym ligowym spotkaniu z Kościerzyną miał dwa oblicza. Pierwsza połowa była wyrównana, a KPR stawiał czoła wyżej notowanym Miedziowym. Walki i ambicji jeleniogórzankom nie brakowało, a ich opór został nagrodzony w postacią dwubramkowego prowadzenia do przerwy – 17:15.

W drugiej połowie Metraco Zagłębie Lubin zagrało już zupełnie inaczej, poprawiło obronę i zdobywało kolejne bramki. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej szybko zniwelowały straty i to ze sporą nawiązką. W drugiej części spotkania Miedziowe nie pozwoliły rywalkom na wiele, dając sobie rzucić tylko siedem bramek. W tym czasie lubinianki trafiały do bramki KPR-u prawie trzy razy częściej i wygrały ostatecznie 33:24

W innych parach ćwierćfinałowych Start Elbląg zmierzy się z Pogonią Szczecin, a KPR Kobierzyce Z Energą AZS Koszalin. Wcześniej awans do półfinału zapewniła sobie także Perła Lublin, pokonując UKS PCM Kościerzyna.

KPR Jelenia Góra – Metraco Zagłębie Lubin 24:33 (17:15)

KPR: Filończuk, Szczurek, Wierzbicka – Bielecka , Basta, Jasińska , Jurczyk , Kanicka , Kobzar 3, Najdek, Oreszczuk , Skowrońska, Świerżewska, Załoga, Żukowska.

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb 6, Hartman , Trawczyńska 1, Buklarewicz 2, Wasiak, Górna 8, Rosińska , Ważna 2, Matieli 5, Jochymek, Belmas , Pielesz , Milojević 3, Piechnik 6.