Opublikowany: sob, Lut 3rd, 2018

Mercedes zaprasza do współpracy

Mercedes zaprosił lokalnych przedsiębiorców do współpracy przy obsłudze powstającej w Jaworze fabryki silników. Ponad 40 przedsiębiorstw i usługodawców zrzeszonych w Związku Pracodawców Ziemi Jaworskiej skorzystało z zaproszenia i spotkało się z prezesem zarządu Mercedes-Benz Manufacturing Poland, Andreasem Schenkelem.

Od momentu wmurowania kamienia węgielnego pod budowę fabryki relacje między Mercedesem a jaworskimi pracodawcami są coraz lepsze. Kilka miesięcy temu związkowcy poznali nowego sąsiada, ostatnie  spotkanie miało już charakter czysto biznesowy. Przedstawiciele jaworskich firm przedstawiali swoje oferty i zadawali pytania.

Niemieckiej firmie zależy, aby w pierwszej kolejności to właśnie miejscowi przedsiębiorcy byli ich partnerami nie tylko na etapie budowy, ale i funkcjonowania fabryki w przyszłości.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się oferty usług transportowych, budowlanych, hotelarskich i gastronomicznych. Jak się okazało, w Jaworze brakuje tłumaczy języków niemieckiego i angielskiego – przynajmniej tak jest w przypadku firm zrzeszonych w ZPZJ.

– Warto być członkiem naszego związku. Dzięki temu mamy ułatwione kontakty, a wszelkie kwestie załatwiamy u źródła – podsumowała spotkanie prezes ZPZJ, Dorota Szcześniewska.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..