Opublikowany: sob, Sie 12th, 2017

Męcinka lepsza na inauguracje od Dębu (FOTO)

Od zwycięstwa kolejną przygodę z legnicką Klasą Okręgową rozpoczął KS Męcinka. Beniaminek w sobotnie popołudnie pokonał przed własną publicznością Dąb Stowarzyszenie Siedliska 4:1, ale samo spotkanie jeśli chodzi o poziom nie zachwyciło.

Na pierwszą bramkę swojego zespołu w legnickiej okręgówce, od ponad dwóch lat, kibice z Męcinki nie musieli czekać długo. Już w pierwszej minucie Piotra Kaczmarę zmusił do kapitulacji Dawid Zapaśnik. Mecz toczył się pod dyktando podopiecznych Adama Gabrysia, którzy mieli więcej szans bramkowych, ale byli nieskuteczni. Dąb odgryzał się niezbyt groźnymi akcjami, ale w 40 minucie mógł skarcić beniaminka za indolencję strzelecką. Jednak w sytuacji sam na sam z Markiem Gołembiewskim zbyt słabo uderzył Robert Horbal.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. W 59 minucie KS podwyższa na 2:0 po skutecznej egzekucji rzutu karnego przez Piotra Zielińskiego. W jego ślady poszedł osiem minut później Patryk Rajczykiewicz wykańczając akcję swojego teamu. Przy stanie 3:0 Daniel Główka nieprzepisowo powstrzymywał w obrębie własnej szesnastki przeciwnika i Bartłomiej Oniszczuk wskazał na „wapno”. Iskierkę nadziei na remis „Dębowym” dał Robert Horbal, wykorzystując ten stały fragment gry. W 79 minucie drugie trafienie z jedenastu metrów mógł dorzucić Piotr Zieliński, lecz tym razem spudłował z jedenastu metrów. Jednak co się odwlecze to nie uciecze, bowiem beniaminkowi udało się podwyższyć prowadzenie w doliczonym czasie gry. Wprowadzony w 88 minucie Krzysztof Stępień wykorzystał zamieszanie podbramkowe i ustalił rezultat końcowy zawodów na 4:1.

KS Męcinka – Dąb Stowarzyszenie Siedliska 4:1 (1:0)
Bramki: Zapaśnik 1′, Zieliński 59-k.’, Rajczykiewicz 67′, Stępień 90’+1′ – Horbal 70′-k.

KS: Marek Gołembiewski – Łukasz Abramowicz, Tomasz Piórkowski, Daniel Główka, Kamil Fitrzyk, Dawid Zapaśnik, Maciej Gabryś, Piotr Zieliński (Krzysztof Stępień 88′), Krzysztof Makowski (Łukasz Stanasiuk 82′), Patryk Rajczykiewicz, Marek Popardowski (Mariusz Słota 79′)

Dąb: Piotr Kaczmara – Marek Krzymowski (Mateusz Wiśniowski 46′), Krzysztof Sosnowski (Daniel Przybylski 65′), Łukasz Poradowski, Marcin Kądzioła, Maciej Wójtów (Adrian Mazurkiewicz 85′), Łukasz Czarnota, Robert Horbal, Damian Tomczyk, Kamil Pachulski (Michał Styczeń 80′), Łukasz Akacki

Żółte kartki: Abramowicz, Makowski, Główka (KS) oraz Kaczmara, Wójtów (Dąb)

Sędziował: Bartłomiej Oniszczuk (jako główny) oraz Piotr Zając i Sławomir Czyrski (asystenci) – Delegatura Legnica

autor: Marcin Juszczyk