Marzenia młodych polkowiczanek trafiły do Brukseli (FOTO)

Przelot balonem nad kolorowymi Polkowicami, szkoła muzyczna i wielkie budowle w mieście – to marzenia trzech uczennic Szkoły Podstawowej nr 2 nagrodzone w europejskim konkursie „My region, my dreams”.

Laureatkami konkursu są: Justyna Wrona, Alicja Fatyga i Aurelia Pytlak z polkowickiej „dwójki. Dziś opowiedziały o swoich pracach i otrzymały nagrody.

– Moim marzeniem jest, aby moje miasto było duże i kolorowe, a ludzie byli mili i szczęśliwi – mówiła Justyna, zdobywczyni pierwszego miejsca, i – jak dodała – chciałaby, aby każdy mógł polecieć balonem, by zobaczyć Polkowice z lotu ptaka.

Alicja, z kolei, marzy o tym, aby zamiast kolejnego sklepu powstała w Polkowicach szkoła muzyczna, bo mieszka tu wiele utalentowanych osób i aby się kształcić muszą jeździć do innych miast.

Praca Aurelii przedstawia jej wizję Polkowic jako miasta z dużymi budowlami, jakie można zobaczyć w innych krajach. Dlatego np. kopalniany szyb przypomina wieżę Eiffla.

Nagrody wręczył uczennicom starosta polkowicki Marek Tramś, przedstawiciel Polski w Komitecie Regionów UE.

– Gratuluję laureatkom i wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie – mówił starosta powiatu. – Cieszę się, że ta uroczystość odbywa się dziś, w Dniu Unii Europejskiej.

Jak dodał, prace polkowickich uczennic można też zobaczyć na wystawie w Brukseli, wśród nagrodzonych w innych krajach. Zostały też wydane w formie pocztówek.

Fot. UR

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..