Mali legniczanie dali mata

W hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie został rozegrany finał dolnośląski szkół realizujących projekt „Edukacja przez szachy w szkole”. W Legnicy podobny projekt działa już od lat pod nazwą „Legniczanie dają mata”, a w turnieju wzięły udział wszystkie legnickie placówki.

Wystartowało 25 szkół i około 300 szachistów z klas I-III z całego Dolnego Śląska. Legniczanie spisali się bardzo dobrze, zdobywając wiele czołowych miejsc. W grupie chłopców z klas pierwszych zwyciężył Grzegorz Komendecki (SP 6), a jego brat Antoś zdobył złoto w klasach drugich. Złoto wśród dziewczynek z klas drugich wywalczyła reprezentantka SP 19 Antonina Lipczyńska, a brąz Helena Wańkowicz z Zespołu Szkół Muzycznych. Kolejny medal zdobyła Małgorzata Miklosz z SP 18, zajmując 2. miejsce wśród dziewczynek z klas trzecich.

W klasyfikacji generalnej szkół brązowe medale wywalczyła reprezentacja SP 6 z Legnicy. W czołówce znalazły się ponadto: SP 19 (4. miejsce), SP 9 (5. miejsce), SP 20 (7. miejsce), SP4 (8. miejsce) , SP 18 (9. miejsce), SP16 (10. miejsce). Warto dodać, że start około stuosobowej reprezentacji młodych legnickich adeptów królewskiej gry był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Legnicy, który zorganizował przejazd tak licznej grupy.