Opublikowany: śr, Sie 29th, 2018

Mała stłuczka – duży korek (FOTO, WIDEO)

Znamy przyczynę wielokilometrowego korka na autostradzie A4 w kierunku Wrocławia. Około godz. 9 na 108. kilometrze doszło do kolizji trzech aut. Zablokowane były dwa pasy ruchu. Policjanci kierowali pojazdy na objazdy. Przez kilka godzin wjazd na A4 w Wądrożu Wielkim i Legnicy był zamknięty.

Do zdarzenia doszło podczas wyprzedzania auta ciężarowego. Kierująca fiatem punto nie zachowała odpowiedniej odległości oraz prędkości przed wyprzedzającą toyotą. Nie udało się jej opanować pojazdu i uderzyła w bok wyprzedzanego TIR-a.

Auto zarzuciło i zablokowało pas ruchu. W wyniku zdarzenia hospitalizowano dwie osoby.

– Wszyscy kierujący byli trzeźwi – zapewnia kom. Łukasz Kubiś z jaworskiej KPP.

Policjanci zorganizowali objazdy i nie wpuszczali kolejnych aut do ruchu na A4 w kierunku Wrocławia. Stojący w korku kierowcy musieli uzbroić się w cierpliwość. Konieczne było wykonanie stosownych pomiarów przez grupę techników. Przepuszczane były wyłącznie pojazdy uprzywilejowane – karetki, które poruszały się dzięki utworzonemu przez kierowców korytarzowi życia. Ruch został przywrócony dopiero ok. godz. 13.

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..