Opublikowany: wt, Kwi 17th, 2018

Majówka z kwiatami, ale bez piwa. A wcześniej food trucki

Tradycyjnie już w pierwszych dniach maja lubińskie błonia zamienią się w kwiatowe ogrody. Po raz szósty odbędzie się tam Festiwal Kwiatów i Roślin. Towarzyszyć mu będą warsztaty, prelekcje i występy lokalnych artystów.

W tym roku wiosenne świętowanie rozpocznie się jednak wcześniej – już 27 kwietnia. W rynku odbędzie się trzydniowy festiwal food trucków.

– Będzie kuchnia meksykańska, tajska, lody, burgery, frytki, pizza, owoce morza, chińskie pierogi, gofry i donuty – wylicza Marcelina Falkiewicz, odpowiedzialna za promocję wydarzeń w lubińskim magistracie.

Każdy dzień festiwalu food trucków będzie miał inny motyw przewodni, niezmienne będzie jednak to, że przez cały czas imprezie będzie towarzyszyć muzyka puszczana przez DJ-a.

Majówka na błoniach potrwa dwa dni – 1 i 2 maja. W tym roku nie będzie już festiwalu dla piwoszy, będą za to atrakcje dla miłośników kwiatów i roślin. – Będą mogli zakupić nowe gatunki czy pooglądać ciekawe okazy. Będzie też dużo imprez towarzyszących – wspólne sadzenie kwiatów z Witoldem Czuksanowem, znanym z programu „Polska w kwiatach”, prelekcje i porady ogrodnicze, warsztaty plastyczne, florystyczne i rękodzielnicze i oczywiście strefa dziecka – opowiada Marek Zawadka, dyrektor Ośrodka Kultury „Wzgórze Zamkowe”.

Na błoniach tradycyjnie stanie też scena. – W tym roku postawiliśmy na występy lokalnych artystów. 1 maja zaplanowany jest koncert lubińskich artystów „Muzyka Niepodległa”, co ma związek ze 100-leciem odzyskania niepodległości. Póki co mamy już osiem zespołów, każdy z nich wykona utwory z okresu międzywojennego, później z przełomu lat 40. i 50. oraz coś współczesnego. Koncert zostanie nagrany, we wrześniu planujemy wydać płytę DVD – dodaje Zawadka.

Z kolei 2 maja scenę przejmą zespoły ludowe. Na błoniach odbędzie się tego dnia Powiatowy Przegląd Zespołów Folklorystycznych.

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. tralalala pisze:

    nudna majowka na bloniach dla emerytow. I jeszcze trzeba bedzie placic za wejscie.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..