Opublikowany: czw, Cze 14th, 2018

„Mądrzy cyfrowi” legniccy uczniowie

Szkoła Podstawowa nr 9 w Legnicy znalazła się w prestiżowym gronie 35 placówek w Polsce, które zakwalifikowały się do pierwszego w kraju projektu kształtowania postaw prospołecznych z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych „Mądrzy Cyfrowi”. Jest on organizowany przez Fundację ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom” we współpracy z globalnym partnerem technologicznym Google.org.

Google.org wspiera innowacyjne projekty organizacji pozarządowych, które wykorzystują technologię na rzecz wyrównywania szans w edukacji i działalności społecznej. Wspólnie z Fundacją ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom” firma zorganizuje warsztaty dla uczniów w wieku 12-13 lat, a ich celem będzie kształtowanie odpowiedzialnych postaw społecznych z wykorzystaniem nowych technologii.

Pierwsza część projektu realizowana będzie w Szkole Podstawowej nr 9 w Legnicy już w najbliższe wakacje. Służyć ma przyswajaniu przez młodych ludzi uniwersalnych zasad i postaw takich, jak szacunek, uczciwość, odpowiedzialność, odwaga, mądrość oraz poznawaniu narzędzi cyfrowych przydatnych do prowadzenia przez nich działań na rzecz wspólnego dobra.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..