Madrygał zakolędował (FOTO, WIDEO)

W Krotoszyckim kościele tradycją stało się radosne kolędowanie z chórem Madrygał. Artyści z Legnickiego Centrum Kultury również i w tym roku odwiedzili parafię ze specjalnie dobranym repertuarem.

Koncert podzielony był na trzy części. Artyści przywitali się z publicznością starą kolędą skandynawską pt. „Gaudete”. W repertuarze była też kolęda francuska „Nad Betlejem w ciemną noc”. Nie zabrakło też polskich kolęd, z których najstarszą była „Nuż my dziś Krześcijani” z 1586 r. Na zakończenie koncertu do kolędowania włączyła się publiczność i wspólnie odśpiewano „Wśród nocnej ciszy”. Koncert poprowadził oraz słowo o muzyce wygłosił dyrygent chóru, Dariusz Rzonca.

Muzyczne wizyty chóru Madrygał w Krotoszycach trwają już od kilkunastu lat. W przedsięwzięcie zaangażowana jest rada parafialna, szkoła i miejscowe gospodynie. Wszystko by zaproszenie na koncert dotarło do wszystkich parafian i oczywiście by jak najgodniej przyjąć gości – powiedział proboszcz, ks. Andrzej Burdziak.

 

Materiał filmowy:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..