Łuczniczki z Pielgrzymki zostały mistrzyniami Polski! (FOTO)

Łuczniczki GLKS Unii Pielgrzymka nie miały sobie równych podczas 68. Mistrzostwach Polski Juniorów w Krakowie. Na tej najbardziej prestiżowej imprezie w kraju młode zawodniczki z powiatu złotoryjskiego wywalczyły złote medale w konkurencji drużynowej. To największy sukces klubu od 25 lat, jeśli chodzi o tę kategorię wiekową.

Małgorzata Kędzierska ze Złotoryi, Patrycja Dudek z Sokołowca, Maja Wierzchowska z Sędzimirowa i Sylwia Ozga z Pielgrzymki – oto skład świeżo upieczonych mistrzyń Polski w łucznictwie do lat 20. – To największy sukces juniorski naszego klubu od ćwierć wieku. Wcześniej wygrywaliśmy już w zawodach o randze krajowej, ale na hali. To jednak nie to samo – mówi Henryk Jurzak, szkoleniowiec GLKS Unia Pielgrzymka.

Zawodniczki z Pielgrzymki zajmowały dopiero czwartą lokatę po trwającej dwa dni rundzie kwalifikacyjnej. W ćwierćfinale pewnie pokonały juniorki z Żywca 6:0, w półfinale okazały lepsze od Marymontu Warszawa, zaś w finałowym starciu wygrały 5:1 z zespołem Tramp Jarosław (woj. podkarpackie). Dodajmy, że w konkurencji miksta Maja Wierzchowska z Kubą Filipowiczem zajęli miejsce 10. miejsce.

W turnieju rywalizowało łącznie 9 najlepszych klubów łuczniczych z całego kraju. – Uważam, że zawody stały na bardzo wysokim poziomie, podobnie jak i cała organizacja imprezy – dodaje Henryk Jurzak.

Sportowcy z Pielgrzymki mają niewiele czasu na radość z sukcesu odniesionego w Krakowie. Już w ten piątek czeka ich kolejne wyzwanie. Tym razem wybierają się do Dobrcza koło Bydgoszczy, gdzie odbędą się Mistrzostwa Polski do lat 23.

W klubie GLKS Unia Pielgrzymka trenuje 43 zawodników i zawodniczek, głównie z powiatu złotoryjskiego. Szacuje się, że w Polsce ten wciąż mało popularny sport trenuje poniżej 10 tys. osób.