Opublikowany: czw, Lip 12th, 2018

Lubińscy stróże prawa świętują

59 policjantów otrzymało awanse na wyższe stanowiska, były też nagrody od samorządów oraz odznaczenia – dziś świętuje lubińska policja. – To dzień, w którym w sposób szczególny przyglądamy się temu, co było, oceniamy dokonania i zastanawiamy się, co zrobić, aby w przyszłości jeszcze lepiej służyć mieszkańcom naszego powiatu – mówi komendant tutejszej jednostki Joanna Cichla, która także otrzymała dziś awans, z nadkomisarza na podinspektora.

W tej chwili lubińska policja to 230 etatów policyjnych, 41 etatów cywilnych, 44 radiowozy i dwa motocykle. Dba ona o bezpieczeństwo ponad 100 tysięcy mieszkańców całego powiatu.

Co roku, zdarzają się chwile, jak dzisiejszy dzień, gdy lubińscy funkcjonariusze spotykają się i podsumowują ostatni rok. To również okazja, by wyróżnić oraz nagrodzić tych najlepszych stróżów prawa.

W tym roku uroczysta zbiórka z okazji 99. rocznicy powołania polskiej policji odbyła się w Centrum Kultury Muza. Odznaczenia za wzorowe i sumienne wykonywanie obowiązków służbowych otrzymało dwóch policjantów: jeden został nagrodzony srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę, drugi brązowym. Sześciu funkcjonariuszy wyróżniono brązową odznaką resortową. Ponadto 11 osób otrzymało nagrody ze środków tutejszych samorządów za osiągnięcia w służbie. Nagrody dostali też cywilni pracownicy lubińskiej komendy.

Jak co roku nie zabrakło również awansów na wyższe stanowiska. Otrzymało je 59 policjantów. Jedną z awansowanych dziś osób była rzeczniczka prasowa lubińskiej policji, Sylwia Serafin.

– W liceum jeszcze nie myślałam, że zostanę policjantką – przyznaje Sylwia Serafin, od dziś aspirant sztabowy. – Wzięło się to stąd, że miałam mały incydent kryminalny, w którym brałam udział i pojawiła się myśl, żeby pomagać, że jest to zawód, który jest naprawdę potrzebny obywatelom – mówi. – Policjanci bardzo często pomagają ludziom, narażając swoje życie i zdrowie, ale w tych chwilach się o tym nie myśli. Jest to praca, która na pewno nie jest nudna, codziennie dzieje się coś innego, codziennie są nowe wyzwania. Jest to zawód, który daje wiele satysfakcji – podkreśla policjantka.

O tym, że policjant to niezwykły zawód, a właściwie służba społeczeństwu mówiła dziś także komendant lubińskiej jednostki Joanna Cichla: – To prawdziwe powołanie, które niesie ze sobą liczne trudy i niebezpieczeństwa, ale także satysfakcję z pomagania innym osobom, gdyż w etos naszej służby wpisana jest pomoc potrzebującym i słabszym – przyznaje. – Służba w policji wymaga wielu poświęceń, niejednokrotnie tych największych. Cieszę się, że dla większości Polaków, a przede wszystkim mieszkańców powiatu lubińskiego, słowo policja stało się synonimem słowa bezpieczeństwo. Jesteśmy formacją, która dba o przestrzeganie prawa i porządku publicznego, dlatego też cieszymy się wysokim oraz stałym zaufaniem wśród mieszkańców naszego powiatu – stwierdza, dodając, że ostatni rok był dobry dla lubińskiej policji i bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.

Podczas dzisiejszej uroczystości policjanci usłyszeli wiele ciepłych słów i życzeń. W spotkaniu wziął udział przedstawiciel komendy wojewódzkiej – zastępca komendanta wojewódzkiego we Wrocławiu Piotr Leciejewski, który podziękował policjantom z powiatu lubińskiego za dotychczasową służbę. Byli także przedstawiciele władz samorządowych oraz reprezentanci wielu lokalnych instytucji i organizacji.

.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..