Opublikowany: czw, Paź 11th, 2018

Lubińscy nauczyciele wyróżnieni (FOTO)

W Lubinie odbyła się dziś uroczysta gala z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej. Za wybitną pracę na rzecz dzieci i młodzieży wyróżnionych zostało 41 lubińskich nauczycieli. Oprócz kwiatów i pamiątkowego dyplomu, każdy z pedagogów otrzymał również nagrodę finansową.

Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich nauczycieli, które w Polsce jest obchodzone już od ponad 40 lat. To również idealna okazja, aby nagrodzić tych, którzy swoją codzienną pracą w sposób szczególny się wyróżniają.

W tym roku nagrodzonych zostało 41 pedagogów z lubińskich szkół i przedszkoli. W podziękowaniu za trud włożony w edukację oraz wychowanie dzieci i młodzieży każdy z nich otrzymał nagrodę pieniężną.

Pamiątkowe dyplomy w imieniu prezydenta Lubina Roberta Raczyńskiego wręczał Andrzej Pudełko, naczelnik wydziału edukacji i administracji w Urzędzie Miejskim w Lubinie.

– Jesteście państwo tymi najlepszymi z najlepszych. Serdecznie wam gratuluję tego wyróżnienia. Z okazji Dnia Nauczyciela życzę wam przede wszystkim zdrowia, a także jak najmniej wypełniania dokumentów i więcej czasu spędzanego z młodzieżą. A trochę jej w Lubinie mamy, bo 12,5 tysiąca, od przedszkoli począwszy, na szkołach ponadpodstawowych skończywszy. Dziękuję za tę pracę, którą wykonujecie i która jest bardzo dobrze postrzegana – mówił Andrzej Pudełko.

Wśród wyróżnionych zdecydowaną większość stanowiły kobiety.

– Od zawsze marzyłam, żeby zostać nauczycielką. Pamiętam, jak byłam dzieckiem, to rozsadzałam lalki i misie, a po maturze już wiedziałam kim zostanę – mówi jedna z nagrodzonych, Ewa Barańska, nauczycielka w Zespole Szkół Sportowych w Lubinie. – Młodzież jest teraz trochę inna niż kiedyś. Inaczej się naucza, inne są też dzieci. Ale ja nadal kocham ten zawód – dodaje.

.

Fot. Szymon Kwapiński

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..