Opublikowany: czw, Cze 30th, 2016

LUBIN/REGION. Ruszają Lubińskie Przewozy Pasażerskie (WIDEO)

Autobus komunikacjaOd jutra publiczną komunikacją zawiadywać będzie powiat lubiński. W dalszym ciągu mieszkańców Lubina, gminy wiejskiej Lubin i Ścinawy będą bezpłatnie wozić autobusy PKS Lubin, ale zmiana nie ma charakteru wyłącznie organizacyjnego. Pasażerowie skorzystają na modyfikacjach w rozkładach jazdy i na technicznych udogodnieniach, które będą im towarzyszyć na przystankach i w autobusach. 

Z początkiem lipca mieszkańcy Obory i Szklar Górnych zamiast linii 4 będą podróżować autobusami linii 1.

– Zmiana wynika z założeń planu transportowego powiatu lubińskiego, w którym każda linia komunikacyjna będzie wyjeżdżać z Lubina do innych miejscowości. Autobusy linii 1 na kursach do Szklar Górnych będą odjeżdżać w podobnych godzinach względem obecnie stosowanego rozkładu jazdy linii 4. Mieszkańcy Lubina nie odczują zmian – autobusy linii 4 wzorem ubiegłych lat będą wciąż dojeżdżać do cmentarza Zacisze – mówi Tomasz Rosik, dyrektor departamentu infrastruktury i transportu Starostwa Powiatowego w Lubinie.

„Czwórka” będzie kursować na trasie Cmentarz Zacisze – Ustronie – Przylesie (Kaufland, Osiek, Osiek Działki, Kłopotów).

Aby ułatwić dojazd do Cmentarza Zacisze, wydłużone zostaną niektóre kursy linii 3A i 3B.

Niektóre kursy linii 6 będą docierać do Miroszowic, a linii 7 – do ul. Szmaragdowej w Oborze.

W dni robocze wybrane kursy linii 100 będą realizowane z ul. Spacerowej przez Małomicką, Kościuszki, Kolejową, Kopernika, KEN, Leśną, Wyszyńskiego do przystanku Piłsudskiego – Kaufland.

Z Lubina do Gorzycy w zamian za linię 102 pojadą autobusy linii 101. Linia 102 wciąż będzie kursować na trasie Lubin – Dąbrowa Górna (Czerniec).

Dla mieszkańców gminy Lubin uruchomione zostaną nowe przystanki w Krzeczynie Wielkim, Niemstowie, Oborze, Raszówce i Zimnej Wodzie.

Tomasz Rosik

Tomasz Rosik

Trasy podstawowe linii 0, 2, 5, 8, 103, 104, 105 i 112 oraz linii 1, 3A, 3B, 4, 6, 7 na terenie samego Lubina pozostaną bez zmian.

– Począwszy od 1 lipca obowiązywać będzie wakacyjny rozkład jazdy, w którym przewidziano mniejszą liczbę połączeń w godzinach szczytów komunikacyjnych, zarówno na terenie miasta, jak i na trasach do innych miejscowości – dodaje Rosik. – Od 1 września obowiązywać będzie szkolny rozkład jazdy, w którym liczba połączeń będzie taka sama, jak w obecnym rozkładzie jazdy. Zyskają mieszkańcy Obory, do której w godzinach szczytowych dojeżdżać będą także niektóre kursy linii 7 – wyjaśnia.

Oprócz zmian w rozkładach jazdy wprowadzone zostaną także inne modyfikacje, na których mają skorzystać mieszkańcy. Od listopada tego roku pasażerowie czekający na autobus na przystankach usłyszą głosowe zapowiedzi numeru linii i kierunku, w którym jedzie.

Na przystankach zostaną wymienione tablice informacji na ledowe, pięciowierszowe. Dodatkowe tablice staną na pętli Ustronie i przystanku Leśna/Wyszyńskiego. Zaś w autobusach zamontowane zostaną 22-calowe ekrany LCD informacji pasażerskiej.

Odtąd autobusy będą też wyposażone w ładowarki USB dostępne dla pasażerów.

Lubińskie Przewozy Pasażerskie– Ponadto każdy nowy autobus wprowadzony do obsługi musi posiadać klimatyzację – dodaje Tomasz Rosik. – Natomiast od 1 lipca 2017 roku wszystkie autobusy klasy A i B będą niskopodłogowe – wylicza.

Żółte autobusy od jutra będą też oznakowane nowym logo. Oficjalna nazwa komunikacyjnego projektu brzmi „Lubińskie Przewozy Pasażerskie”.

Zobacz także: 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..