Lubinianin napadł na lokal w Polkowicach

Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie tymczasowym 34-letni lubinianin podejrzany o napad na lokal gastronomiczny w Polkowicach. Napastnik został zatrzymany podczas próby ucieczki przez polkowickich policjantów.

Do napadu doszło w miniony poniedziałek. Około godz. 15 do jednego z polkowickich lokali, z zasłoniętą twarzą, wtargnął młody mężczyzna.

– Przedmiotem przypominającym broń sterroryzował ekspedientkę i zażądał od niej pieniędzy – informuje st. sierż. Przemysław Rybikowski, p.o. oficera prasowego KPP w Polkowicach. – Zarówno kobieta jak i pozostali pracownicy lokalu zachowali zimną krew. Nie spełnili żądań sprawcy i zaczęli z nim rozmawiać. Zaskoczony zdecydowaną reakcją obsługi, a przede wszystkim brakiem natychmiastowego wydania pieniędzy, mężczyzna rzucił się do ucieczki.

Wybiegającego z lokalu mężczyznę zauważyli policjanci, którzy w tym czasie dojechali na miejsce. Nie zareagował na ich polecenia. Funkcjonariusze ruszyli w pościg, a wkrótce potem obezwładnili i zatrzymali 34-letniego mieszkańca Lubina.

– Mężczyzna był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Kościanie – dodaje Przemysław Rybikowski.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 34-latek usłyszał zarzut usiłowania rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Sąd Rejonowy w Lubinie, na wniosek śledczych, podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na 3 miesiące. Za rozbój grozi do 12 lat więzienia.

Fot. KPP Polkowice

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..