Opublikowany: sob, Gru 12th, 2015

LUBIN. Wprowadzili świąteczny nastrój

IMG_9548– Tak dużo występujących, odwiedzających i stoisk na kiermaszu chyba jeszcze nie mieliśmy – cieszy się Elżbieta Miklis, jedna z organizatorek Lubińskiego Betlejem, które dziś odbyło się w Centrum Kultury Muza. Ta impreza to w Lubinie już tradycja i jak zwykle przyciągnęła tłumy mieszkańców.

– W tym roku w holu Muzy rozstawiło się aż 40 stoisk. Na scenie zaś wystąpiły trzy żłobki, jedenaście przedszkoli i trzy szkoły podstawowe. Mamy też solistów, a od godziny 16 będziemy wspólnie kolędować w Klubie pod Muzami. To zupełna nowość, jeszcze tak wspólnie nie śpiewaliśmy – dodaje Miklis.

W dużej sali Muzy tłok, rodzice ustawiają się pod sceną, żeby utrwalić występy swoich pociech. Również w holu, gdzie odbywa się kiermasz świąteczny, panuje ścisk. Ludzie oglądają i kupują. A jest w czym wybierać. Są między innymi ozdoby świąteczne, pierniki, zabawki, obrazki czy przetwory domowe.

IMG_9560Nieco dalej można skosztować domowego ciasta przygotowanego przez lubińskich seniorów. Największym powodzeniem cieszy się oczywiście sernik, ale są też inne wypieki, między innymi marchewkowe. Do tego można napić się herbaty lub kawy. – Co roku jest tak samo. Ciasto znika w mgnieniu oka – mówi pani, która podaje dziś smakołyki. Co chwilę podchodzi ktoś dziękując i pytając o przepis na sernik lub inne ciasto.

– Zbliżających się świąt nie widać na dworze, więc przynajmniej tutaj jest bardzo świątecznie – zauważa słusznie Agnieszka Demczuk, której syna Nikodem jest jednym z wielu dzieci, jakie wystąpiły dziś na scenie Muzy.

Lubińskie Betlejem to już tradycja w Lubinie. Organizowane jest cyklicznie od 2008 roku, zawsze tuż przed Bożym Narodzeniem.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..