Opublikowany: pon, Sty 22nd, 2018

Lubin tworzy historię! Dwie lubinianki w kadrze na IO!

To historyczna chwila! Dwie panczenistki z Lubina znalazły się w reprezentacji Polski na zimowe Igrzyska Olimpijskie, które obędą się Pjongczangu. W Korei Południowej zobaczymy Natalię Czerwonkę z MKS Zagłębie Lubin i Kaję Ziomek z MKS Cuprum Lubin!

Tym samym Lubin na najważniejszej imprezie sportowej będzie miał dwie reprezentantki! Natalia Czerwonka i Kaja Ziomek brały udział we wszystkich zawodach z cyklu kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich. Lubinianki rywalizowały kolejno w holenderskim Heerenveen, kanadyjskim Calgary amerykańskim Salt Lake City oraz niemieckim Erfurcie.

Teraz reprezentować będą Polskę na Igrzyskach Olimpijskich – Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi z tego wielkiego sukcesu. Lubin będzie miał aż dwie olimpijki, za które mocno będziemy trzymać kciuki. Lubińskie panczenistki zasłużyły na wyjazd do Korei Południowej ciężką pracą i determinacją. Wierzę, że o łyżwiarstwie szybkim będzie głośno – mówi Marian Węgrzynowski, prezes MKS Cuprum Lubin – Nasza dyscyplina sportu staję się coraz bardziej popularna z naszym mieście, co widać podczas zajęć na lodowisku czy naszej szkółki. Tym bardziej przydałby nam się tor kryty, podobny do tego jaki jest w Tomaszowie Mazowieckim – dodaje Marian Węgrzynowski.

Łyżwiarstwo szybkie w Lubinie po raz kolejny będzie miało swoje reprezentantki na Igrzyskach Olimpijskich. W 1984 w Sarajewie nasze miasto i kraj reprezentowała Lilianna Morawiec. Natalia Czerwonka wystąpiła podczas IO w Vancouver (2010) i Soczi (2014), gdzie z drużyna sięgnęła po srebrny medal. Dla Kai Ziomek będą to pierwsze Igrzyska. Zawodniczka MKS Cuprum Lubin skończyła jednak dopiero wiek juniora .

XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie – odbędą się w południowokoreańskim Pjongczangu w dniach 9 – 25 lutego 2018 roku. Panczenistki rywalizować będą na dystansach: 500, 1000, 1500, 3000 metrów oraz drużynowo.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..