LUBIN. Skandal w meczu Zagłębia

20160925-pa3_8110Piłkarze ręczni Zagłębia przegrali z Wybrzeżem Gdańsk 26:27 (14:13). Lubinianie rzucili bramkę na remis i dogrywkę, ale sędziowie trafienia Arkadiusza Moryto nie uznali…

Miedziowi zaczęli podobnie, jak wygranym meczu u siebie z Legionowem. Podopieczni Pawła Nocha od początku narzucili rywalom swój styl gry i szybko wypracowali sobie 2-3 bramkową przewagę. Goście pod koniec pierwszej połowy z wyniku 12:9 doszli na 12:12 i do końca tej części spotkania była walka bramka za bramka i wynik 14:13.

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia gdańszczan. Goście rzucili trzy bramki z rzędu i to miedziowi musieli gonić wynik. Bramki Michała Stankiewicza i Łukasza Kużdeby dały drużynie Zagłębia remis. Gdańszczanie znów odskoczyli na trzy bramki, ale miedziowi znowu doprowadzili do remisu. Niestety kiedy tylko lubinianie doprowadzili do remisu znów serią odpowiadali zawodnicy Wybrzeża. Niespełna dziesięć minut przed zakończeniem spotkania było 21:24 i lubinianie byli pod ścianą. I znów… minęło kilkadziesiąt sekund i miedziowi złapali kontakt (23:24). Ostatnie chwile meczu to już prawdziwy rollercoaster bramka za bramkę, remis i… Akcja Wybrzeża zakończona bramką Adriana Kondratiuka. Lubinianie wyprowadzili jeszcze akcję bramkę zdobył Arkadiusz Moryto i czekaliśmy na pierwszą w historii Ligi Zawodowej dogrywkę. Sędziowie przy stoliku jednak bramki nie uznali i dwa punkty pojechały do Gdańska.

MKS Zagłębie Lubin – Wybrzeże Gdańsk 26:27 (14:13)

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz 4, Przysiek 4, Kużdeba 2, Mrozowicz , Pawlaczyk 1, Szymyślik 1, Czuwara 4, Wolski 2, Gudz, Bartczak 1, Pietruszko, Dżono , Moryto 2, Dżono 5.

Wybrzeże: Chmieliński, Pieńczewski – Kostrzewa 6, Skwierawski 3, Oliveira 1, Prymlewicz , Rogulski 4, Bednarek , Kondratiuk 5, Kornecki 2, Sulej 1, Salacz, Wróbel 5.