LUBIN. Remis na stadionie im. Henryka Reymana

30 seria spotkań, to dla ekipy Piotra Stokowca konfrontacja z Wisłą Kraków. Na koniec rundy zasadniczej, Zagłębie Lubin zremisowało z podopiecznymi Dariusza Wdowczyka 1:1.

Gospodarze dość szybko osiągnęli prowadzenie, bo już w 11. minucie. Patryk Małecki przedarł się lewą stroną boiska. Próba odebrania futbolówki krakowiakowi, przez Aleksandara Todorovskiego spełzła na niczym. Wiślak wrzucił piłkę na bliższy słupek, a Rafał Boguski pewnie wykończył tę szarżę strzałem do siatki Martina Polaczka. Do końca pierwszych 45. minut, podopieczni Piotra Stokowca mieli kilka dogodnych sytuacji na doprowadzenie do remisu. Między innymi w 29. minucie, gdzie dośrodkowana piłka minimalnie minęła Macieja Dąbrowskiego, który znajdował się w idealnej pozycji strzeleckiej. Do przerwy 1:0 dla Wisły.

Lubińscy kibice przybyli na stadion Wisły unieśli ręce w geście radości w 68. minucie meczu. Dośrodkowana przez Filipa Starzyńskiego futbolówka trafiła prosto do wyskakującego Miachla Papadopulosa, który znakomicie zaskoczył Michała Miśkiewicza. Było 1:1. Choć obie ekipy miały jeszcze okazje na objęcie prowadzenia, do końca meczu, wynik nie uległ zmianie. Zagłębie zagra w grupie mistrzowskiej, natomiast Wisły Kraków w niej zabraknie.

Wisła Kraków 1:1 (1:0) KGHM Zagłębie Lubin

Bramki: 11’ Rafał Boguski (1:0), 68’ Michal Papadopulos (1:1)

Wisła Kraków: Miśkiewicz – Jović, Głowacki (C), Guzmics, Sadlok – Wolski, Drzazga (61. Crivellaro), Popovič – Boguski (77. Bałaszow), Ondrášek, Małecki.

Zagłębie Lubin: Poláček – Todorovski, Dąbrowski, Jach, Čotra (C) – Kubicki, Łukasz Piątek – Woźniak (59. Luis Carlos), Starzyński, Janoszka (81. Janus) – Papadopulos (82. Krzysztof Piątek).

Żółte kartki: 41. Wolski (WIS), 48. Popovič (WIS), 51. Głowacki (WIS) – 35. Starzyński (ZAG), 51. Poláček (ZAG), 65. Todorovski (ZAG), 71. Luis Carlos (ZAG)