Opublikowany: nie, Paź 9th, 2016

LUBIN. Przygotowują się do 50-lecia

zespol-szkol-nr-2-766x510Lubiński Zespół Szkół nr 2 przygotowuje się do swojego 50-lecia. Z tej okazji szkoła organizuje między innymi zjazd absolwentów, zachęcając wszystkich byłych uczniów, by jeszcze raz wrócili w mury placówki.

Ostatnia taka okazja do wspólnego spotkania i wspomnień była pięć lat temu. Zespół Szkół nr 2 zorganizował wtedy uroczysty jubileusz. Placówka zyskała wtedy również imię Jana Wyżykowskiego.

– Uroczystości odbędą się 21 października. Rozpoczną się mszą świętą, potem przeniesiemy się do szkoły. Przygotowujemy również monografię za ostatnie pięć lat. Poprzednia była wydana na 45-lecie. Zapraszamy także naszych absolwentów na spotkanie – mówi Marian Szagała, dyrektor Zespołu Szkół nr 2.

Będzie też okazja pooglądać stare zdjęcia i powspominać. Specjalne wydarzenie założono już na Facebooku.

W tej chwili w placówce uczy się 650 uczniów. Początki szkoły to Zasadnicza Szkoła Handlowa i dwa kierunki – sprzedawca i kelner. Jej założycielem był pierwszy dyrektor Józef Adamowicz i to właśnie dzięki niemu wszystko się zaczęło.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..