Opublikowany: pt, Paź 21st, 2016

LUBIN. Pół wieku pod okiem Wyżykowskiego (WIDEO)

50-lat-zs-2-6Zespół Szkół nr 2 im. Jana Wyżykowskiego w Lubinie skończył 50 lat. Dzisiaj ten jubileusz świętowali uczniowie, nauczyciele, dyrekcja szkoły oraz osoby, które z tą placówką są związane nie tylko na co dzień. W gronie gości pojawiło się dziś wielu absolwentów, chętnie pozostawiających pamiątkowy wpis w księdze gości.

W szkole uczy się dziś 654 uczniów, którzy zdobywają tu dyplomy w zawodach cieszących się w tej chwili dużą popularnością.

– Technik usług gastronomicznych, handlowiec, logistyk, ekonomista – wymienia niektóre z kierunków edukacji dyrektor szkoły Marian Szagała. – Te kierunki się sprawdzają, nasi absolwenci dostają pracę, także za granicą. I tego bym naszym uczniom dzisiaj życzył – żeby dostawali jak najlepszą i dobrze płatną pracę – dodaje.

I w przypadku wielu absolwentów te życzenia się spełniają. – Przedmioty były ciekawe, nauczyciele starali się w interesujący sposób przekazać wiedzę, więc szkołę wspominam dobrze – opowiada Adam Domagała, tegoroczny absolwent, który w kwietniu uzyskał dyplom technika ekonomisty. – Trafiłem do zakładu pracy, w których spotkałem się z tymi samymi programami, na których się tutaj uczyłem, więc miałem łatwiej.

zespol-szkol-nr-2-50-lecie-zs-nr-2-10-766x510Szkolnictwo zawodowe przeżywa dziś prawdziwe odrodzenie. Okazuje się bowiem, że praktyczne umiejętności są przez pracodawców cenione wyżej niż nawet szeroka wiedza teoretyczna.

– Co roku mamy wielu chętnych. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się zajęcia w pracowni gastronomicznej, gdzie nasi uczniowie mają możliwość połączenia wiedzy teoretycznej z praktyką. Coraz więcej uczniów widzi możliwość spełnienia się w życiu i pracy w wyuczonym zawodzie – twierdzi Barbara Madej, nauczyciel przedmiotów gastronomicznych. Efekty pracy jej uczniów można było podziwiać i smakować podczas dzisiejszej akademii.

Jubileuszowe uroczystości w szkole poprzedziła msza. W budynku ZS nr 2 odsłonięto także pamiątkową tablicę, a uczniowie przedstawili przygotowany przez siebie program artystyczny. W akademii wzięli udział przyjaciele i absolwenci szkoły, którzy mieli także możliwość ponownego spotkania w szkolnych salach. W gronie osób składających dziś gratulacje całej szkolnej społeczności znaleźli się również przedstawiciele władz miasta.

.

.

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..