LUBIN. Miedziowi lepsi od Niecieczy po raz drugi

20161106_fa_pa864Podopieczni Piotra Stokowca w wyjazdowej konfrontacji z Bruk-Bet Niecieczą zanotowali zwycięstwo 1:0. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył po raz pierwszy w tym sezonie – Adam Buksa.

Na początku pierwszej połowy bardzo aktywny pod polem karnym gospodarzy był Adam Buksa. Młody napastnik w 5. minucie spotkania udokumentował swoją grę debiutanckim zdobyciem bramki. Zacentrowana piłka wpadła pod nogi młodego napastnika, który z kilku metrów nie miał większego kłopotu z pokonaniem Krzysztofa Pilarza. Kilka minut później, ten sama zawodnik mógł pokonać golkipera Niecieczy silnym uderzeniem z głowy. Tym razem bramkarz gospodarzy nie dał się zaskoczyć. W 40. minucie spotkania, na 2:0 dla Zagłębia mógł podwyższyć Krzysztof Janus. Uderzenie ze skrzydła w krótki róg, wybili jednak obrońcy miejscowej ekipy Bruk-Bet Trmalica. Do przerwy przyjezdni prowadzili 1:0.

W drugiej połowie pewnym punktem między słupkami miedziowych był ciągle Martin Poláček, który bez większych problemów bronił wszystkie ataki rywali. W ekipie Zagłębia dobre zawody rozegrał Filip Jagiełło, który w 71. minucie mógł wpisać się na listę strzelców, decydując się na silne uderzenie sprzed pola karnego. Golkiper gospodarzy był jednak na posterunku. W tej części spotkania ekipa z Lubina dobrze spisywała się w defensywie, zatrzymując skutecznie szarże gospodarzy. Termalica pod koniec spotkania liczyła na błąd przyjezdnych i zdobycie gola z takiej właśnie sytuacji. Podopieczni Piotra Stokowca zachowali jednak czyste konto i zgarnęli 3 punkty.

– Mogę tylko powiedzieć, że moja bramka dała Zagłębiu trzy punkty. Mieliśmy swój cel i zrealizowaliśmy go w Niecieczy – puentuje Adam Buksa, napastnik KGHM Zagłębia Lubin i strzelec jedyne bramki w pojedynku przeciwko Niecieczy.