Opublikowany: wt, Lis 14th, 2017

Lotniczą dojedziemy do S3. Ratusz szuka wykonawcy

Fot. P. Łoch

Legnicki Ratusz ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji w sprawie budowy drogi, która połączy ul. Lotniczą z powstającą drogą S3. To dobra wiadomość dla mieszkańców, m.in. dla tych, którzy odwiedzają cmentarz w Jaszkowie.

Na oferty w ramach przetargu na przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej magistrat czeka do piątku, 17 listopada. Zadanie, przed którym stanie późniejszy wykonawca przewiduje budowę ponad kilometrowego odcinka ul. Kołobrzeskiej w granicach miasta oraz 153 metry drogi na terenie powiatu.

– Ta nowa droga w przyszłości powiązana będzie z trasą 94 i ułatwi dojazd w kierunku Chojnowa, Złotoryi czy Jawora. Będzie też stanowiła kolejne alternatywne połączenie z cmentarzem w Jaszkowie – zapowiada Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Przypomnijmy, że prace nad stworzeniem dokumentacji to efekt porozumienia gminy i władz powiatu. W lipcu br. starosta Janina Mazur i Tadeusz Krzakowski podpisali w tej sprawie porozumienie, czego pokłosiem są trwające poszukiwania projektantów.

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. kostek pisze:

    naprawdę to taka dobra wiadomość, że wykarczują jedyne tereny zielone z ogródkami po to, żeby dojechać do nowego cmentarza, który mógł powstać w innym, dogodniejszym miejscu, wykorzystując drogi już istniejące? Ta droga z mostem to niepotrzebne wydawanie kasy z podatków. Władze miasta Legnicy nakazały budowę cmentarza w fatalnym miejscu, bo robiły to na szybko, bez planów, a teraz trzeba płacić za nowe drogi i niszczyć kolejne po parku tereny zielone w mieście.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..