Opublikowany: sob, Paź 6th, 2018

Licencja na sztukę

Muzeum Historyczne w Lubinie wraz z Galerią Sztuki w Legnicy zaprasza do obejrzenia wystawy zatytułowanej „Licencja na sztukę. Regionalne zdarzenie estetyczne”.

Wystawa stanowi część projektu realizowanego przez Galerię Sztuki w Legnicy od kwietnia do grudnia 2018 r. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy o sztuce i ułatwianie dostępu do kultury mieszkańcom Zagłębia Miedziowego.

Na wystawie prezentowanej w Muzeum Historycznym w Lubinie znajdują się obrazy uznanych polskich artystów plastyków ze zbiorów legnickiej Galerii Sztuki. Są to dzieła zarówno z kolekcji Młodego Malarstwa Polskiego oraz Plastyki Zagłębia Miedziowego m.in. Edwarda Dwurnika, Franciszka Maśluszczaka, Edwarda Mirowskiego, Dariusza Milińskiego czy Bronisława Chyły.

Dzieła na wystawę zostały dobrane tak, aby ukazać najważniejsze tendencje i kierunki w sztuce polskiej od lat 70. do dnia dzisiejszego. Wybór prac obrazuje główne tendencje i kierunki sztuki współczesnej, przybliża je odbiorcy, ułatwia zrozumienie jak też przybliża tradycję i sztukę regionu.

Wystawę można oglądać do 21 października.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..