Opublikowany: sob, Cze 2nd, 2018

Lemoniadowy Dzień Dziecka (FOTO, WIDEO)

Najmłodsi mieszkańcy Jawora licznie skorzystali z zaproszenia Jaworskiego Ośrodka Kultury. W dniu swojego święta dzieci zebrały się w parku, gdzie czekały na nich niespodzianki. Wydarzenie było też okazją do podsumowania konkursu na projekt najciekawszej etykiety jaworskiej lemoniady.

Dzień Dziecka w parku rozpoczął się od wylegiwania na leżakach. Na milusińskich czekała wata cukrowa i popcorn, a ci czekali na rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Ogłoszenia wyników dokonała wiceburmistrz Agnieszka Rynkiewicz w towarzystwie przewodniczącego Rady Miasta, Daniela Iwańskiego.

Wpłynęło prawie trzydzieści prac, a za najciekawszą jury uznało etykietę autorstwa 12-letniej Antoniny Bojanowskiej-Boczek. Oprócz nagród i pamiątkowych dyplomów była degustacja napoju przygotowanego przez mistrza kuchni restauracji ECMEN. W skład lemoniady wchodził sok z cytryny, pomarańczy, miód i jaworska woda ze źródła św. Jadwigi.

– Trochę kwaśna, ale zdrowa, bo to witamina C! – usłyszeliśmy komentarze sześciolatków z przedszkola nr 2.

Obecni na uroczystości dorośli wspólnie odśpiewali dzieciom „100 lat”, a ci odważniejsi włączyli się do zabaw i tańca.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..