Opublikowany: wt, Lis 28th, 2017

Lekarz milczy, a rodzice wiedzą swoje (WIDEO)

Pediatrę i ratownika medycznego przesłuchał dziś Sąd Rejonowy w Legnicy, który bada sprawę lekarza rodzinnego, oskarżonego o niewłaściwą opiekę nad małym pacjentem. Medykowi, który kategorycznie nie przyznaje się do winy, grozi kara do pięciu lat więzienia.

Przypomnijmy, że oprócz lekarza pierwszego kontaktu, prokuratura oskarżyła również lekarkę z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Kobieta przyznała się do błędu, przeprosiła i wpłaciła 10 tys. zł nawiązki na rzecz wówczas jedenastoletniego Amadeusza. Sąd uznał, że działała nieumyślnie i wobec niej warunkowo umorzył sprawę. Dlatego medycy sądzeni są w odrębnych postępowaniach.

Rodzice pokrzywdzonego liczą, że w tym procesie Piotr Ś. – podobnie, jak wcześniej pani doktor – wreszcie wyrazi skruchę i przeprosi za zaistniałą sytuację. Tymczasem, jak przypomina Mariusz Kluczyński z Prokuratury Rejonowej w Legnicy, oskarżony nie przyznaje się do winy.

Do dramatycznych wydarzeń doszło trzy i pół roku temu w gabinecie oskarżonego. Kilka dni wcześniej Piotr Ś. zdiagnozował u Amadeusza zapalenie gardła, które usiłował leczyć antybiotykiem. Podczas kolejnej wizyty w przychodni zdrowia chłopiec nagle zaczął się dusić i tracić przytomność. Wówczas oskarżony wezwał pogotowie ratunkowe, które na sygnale przewiozło Amadeusza do miejscowego szpitala. Stan pacjenta był bardzo ciężki. Dziś sąd przesłuchał m.in. lekarza ambulansu, który udzielał dziecku pierwszej pomocy.

Wówczas matka dziecka – podobnie zresztą, jak lekarz rodzinny – nie mieli pojęcia, że przyczyną nagłego pogorszenia się stanu zdrowia dziecka była niezdiagnozowana cukrzyca. Przed sądem rodzice chłopca występują w charakterze oskarżycieli posiłkowych.

Dziś sąd zdołał przesłuchać tylko troje świadków. Dwoje ostatnich nie stawiło się na sali rozpraw. Kolejna odsłona procesu zaplanowana jest na początek przyszłego roku.

.

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. Ona pisze:

    Podziwiam rodzicow. Lekarze bardzo czaesto nie zlecaja badan bo to ich za duzo kosztuje a przeciez jeden przed drugim musi sie popisac a to nowym autem a to drozszymi wakacjami itd.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..