Opublikowany: wt, Mar 12th, 2019

Legniczanie w RING-u

Od 14 marca w legnickiej Galerii RING będzie można oglądać wystawę dwojga lokalnych artystów, Jeleny Połujanowej i Jerzego Rodziewicza, zatytułowaną „Podwójna rzeczywistość – dialog”.

Wystawa zapoczątkuje cykl „Pełną parą”, w którym prezentowana będzie twórczość duetów artystycznych, tworzących również duety życiowe. – Prezentując wspólne lub niezależne dokonania par, pragniemy zestawić nie tylko dwa oblicza, rodzaje czy media sztuki, ale również dwa odrębne charaktery, postawy twórcze artystów, których losy splotły się w życiowej wędrówce – opowiadają pomysłodawcy cyklu.

Autorów „Podwójnej rzeczywistości” w życiu prywatnym połączyła miłość do sztuki. Jelena z dalekiej Syberii (praprawnuczka uczestnika powstania styczniowego, zesłanego na Syberii), absolwentka Irkuckiej Szkoły Sztuk Pięknych (Rosja) i Jerzy – artysta ze Lwowa (Ukraina), absolwent tamtejszej ASP, powiązany z polskością jak większość lwowiaków, spotkali się jakiś czas temu na plenerze malarskim w Polsce.

Finisaż wystawy ich prac odbędzie się 5 kwietnia o godz. 17:00 w galerii RING. Wcześniej z Jeleną Połujanową można spotkać się na prowadzonych przez nią warsztatach malarskich dla dorosłych, nawiązujących do tytułu i koncepcji ekspozycji. Na te warsztaty galeria RING zaprasza 22 marca, o godz. 17:00. Zainteresowani powinni zgłosić się na adres galeria@galeria.legnica.eu lub telefonicznie pod numerem 76 862 09 10, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. 

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..