Legniczanie z medalami w Pucharze Europy (FOTO)

Zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do powrócili z IX Pucharu Europy w Taekwon-do, który rozegrany został w dniach 26 – 28.10.18 r w rumuńskim Sybiu. Tegoroczny puchar zgromadził ponad 950 zawodników z 28 państw reprezentujących 72 drużyny.

W turnieju wystartowały zarówno zespoły klubowe jak również oficjalne reprezentacje narodowe. Legniczanie w Rumunii reprezentowali Kadrę Dolnego Śląska, która okazała się rewelacją turnieju wygrywając klasyfikację generalną.

• Paweł Woźniak – brązowy medal w walkach drużynowych juniorów,

Ostatecznie reprezentanci LKT Legnica zdobyli indywidualnie pięć medali i mieli olbrzymi udział w wywalczeniu kolejnych czterech w turnieju drużynowym. Ponadto Maciej Żuk (-70 kg seniorów) i Paweł Woźniak (-68 kg juniorów) po dwóch wygranych pojedynkach w swoich kategoriach wagowych ulegli bardzo nieznacznie w walce o strefę medalową i uplasowali się na miejscach 5 – 8.