Legniczanie mają kąpielisko, o którym nie wiedzą (WIDEO)

Na sportowo i w rodzinnej atmosferze upłynęła sobota na kąpielisku Kormoran w Legnicy. Fundacja „Pro Arte Et Studio” wspólnie z Młodzieżowym Klubem Sportowym Miedzi Legnica zorganizowała tam familijny piknik pod hasłem „Rodzinne granie na Kormoranie”. Wydarzenie ma promować z jednej strony aktywne spędzanie czasu nad wodą, a z drugiej przypomnieć legniczanom o ich kąpielisku.

– Rok 2018 jest dolnośląskim rokiem Odry. W ramach tego nasza fundacja pozyskała grant z Urzędu Marszałkowskiego na organizację tej imprezy. „Rodzinne granie na Kormoranie” to wydarzenie, którego celem jest promowanie aktywnego wypoczynku całych rodzin nad akwenami wodnymi – mówi Monika Maziarz, prezes fundacji „Pro Arte Et Studio”.

Legniczanie mogli rywalizować w grach zespołowych bądź przepłynąć motorówką. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się piłka nożna, co nie powinno dziwić, bo w wydarzeniu wzięli udział podopieczni Młodzieżowego Klubu Sportowego Miedzi Legnica, który współorganizował imprezę.

– Naszych zawodników długo nie trzeba było namawiać, żeby tutaj przyszli i wzięli udział w rozgrywkach. Rzuciliśmy tylko hasło i dzisiaj na plaży „Kormorana” gra ponad 70 naszych podopiecznych, którzy ze sobą przyprowadzili tutaj rodziców i rodzeństwo – opowiada Piotr Piwowarczyk, prezes zarządu Młodzieżowego Klubu Sportowego Miedzi Legnica.

Wydarzenie miało na celu nie tylko promocję aktywnego wypoczynku nad wodą. Chodziło również o przypomnienie mieszkańcom miasta o kąpielisku

– Kąpielisko „Kormoran” jest usytuowane w takiej części miasta, że tak naprawdę wielu legniczan nie wie o istnieniu tego akwenu! A jest to bardzo przyjazne miejsce, dlatego ta impreza odbywa się właśnie tutaj – dodaje Monika Maziarz.

Według organizatorów dzisiejszego pikniku, „Kormoran” może być latem świetną alternatywą chociażby dla krytych basenów. W akwenie cyklicznie wymieniana jest woda, a na terenie kąpieliska znajdują się też boiska do siatkówki, piaszczysta plaża i miejsca do grillowania.

Fot. Przemysław Łyskawa

Materiał filmowy:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..