Opublikowany: nie, Lis 12th, 2017

Legnickie wodociągi zainwestowały w kanalizację

Fot. UM Legnica

Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zakończyło budowę i wymianę sieci przy ulicach: Szczytnickiej, Krętej i Rzeczypospolitej. Spółka zainwestowała też w uzbrajanie terenów przy zbiorczej drodze południowej i tzw. polach ryżowych.

– Przy ulicach Szczytnickiej i Krętej powstało w sumie ponad półtora kilometra wodociągu. Na dynamicznie rozwijającym się osiedlu na terenie byłej jednostki wojskowej przy al. Rzeczypospolitej wybudowano prawie półtora kilometra kanalizacji oraz ok. 1700 metrów wodociągu. Z tej inwestycji korzystać będzie kilkaset osób – wyliczają legniccy urzędnicy. I zapowiadają spotkanie z przyszłymi mieszkańcami osiedla w sprawie możliwości przyłączenia się do sieci wodno-kanalizacyjnej. Taka okazja nadarzy się 22 listopada w siedzibie LPWiK o godz. 11

Na tym nie koniec inwestycyjnych realizacji miejskich wodociągów. Przy zbiorczej drodze południowej powstała już sieć o długości 600 metrów. Z kolei na terenach inwestycyjnych Legnica II („pola ryżowe” – przyp. red.) LPWiK zbudowało prawie 900 m kanalizacji sanitarnej i ponad półtora kilometra wodociągów przy ulicach: Handlowej, Boiskowej i Myśliwskiej.

– Przedsięwzięcia LPWiK zrealizowane zostały w ramach projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracji Legnica, etap II”, który dofinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Projekt otrzymał również pożyczkę z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – podkreśla Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..