Legnickie morsy rozpoczęły sezon (FOTO)

Ok. 80 pasjonatów mroźnych kąpieli pojawiło się dziś na legnickim kąpielisku Kormoran, by oficjalnie zainaugurować sezon. Warunki dopisały do tego stopnia, że woda dla niektórych morsów była wręcz za ciepła. – Pogoda jak na zawołanie dla tych, którzy kąpią się dziś z nami pierwszy raz – wyjaśniali doświadczeni w tej aktywności legniczanie.

13 stopni Celsjusza i woda o temperaturze 8,5 stopnia – to nie były warunki wymarzone dla legnickich morsów. – Wolałbym chłodniejszą, najlepiej około dwóch stopni – przekonywali zaprawieni w mroźnych kąpielach członkowie lokalnej społeczności. Jednak okazało się, że większości warunki nie przeszkadzały. Wręcz przeciwnie.

– Mamy dziś dużo nowych twarzy, to cieszy, że wciąż pojawiają się osoby, które chcą złapać bakcyla i zażywać z nami zimowych kąpieli – cieszył się Paweł Pundyk z klubu Legnickie Morsy. – I właśnie dlatego dzisiejsza pogoda powinna nas cieszyć. Dla żółtodziobów to będzie doskonałe przetarcie – przekonywał.

Ilu nowicjuszy zdecydowało się wejść do chłodnej wody kąpieliska Kormoran? Trudno powiedzieć, ale od początku było jasne, że dla nich zanurzenie zakończy się po 60 sekundach.

– Nie wolno przesadzać. Jak na pierwszy raz to wystarczający czas – wyjaśnił Pundyk.

Zanim morsy ochoczo wbiegły do wody, czekała ich rozgrzewka w rytmie zumby. Przez całą imprezę z głośników docierały do imprezowiczów dźwięki disco polo. A po kąpieli czekał na nich poczęstunek – kiełbaski z grilla i słodkości domowej roboty. Wśród nich – okolicznościowy tort.

.

.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..