Opublikowany: wt, Sty 9th, 2018

Legnicki dzielnicowy walczy o finał

Zakończyło się głosowanie na Najpopularniejszego Dzielnicowego w pierwszym etapie. Do finału wojewódzkiego przeszło 26 funkcjonariuszy – zwycięzców w każdym z miast i powiatów. W powiecie legnickim najlepszym dzielnicowym okazał się młodszy aspirant Artur Koszycarz z rewiru I dzielnicowych Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, na którego oddano 362 głosy.

Pierwszy etap plebiscytu na Najpopularniejszego Dzielnicowego Dolnego Śląska trwał od 15 grudnia 2017 r. do 8 stycznia br. Na portalach internetowych dwóch dolnośląskich redakcji prezentowani byli dzielnicowi z 26 miast i powiatów Dolnego Śląska. Można było na nich głosować za pomocą SMS-ów.

Młodszy aspirant Artur Koszycarz służbę w policji rozpoczął 8 lat temu. Przez prawie dwa lata pracował w ogniwie patrolowo-interwencyjnym wydziału prewencji legnickiej komendy. Od sześciu lat pracuje jako dzielnicowy. Był wielokrotnie nagradzany za swoją służbę przez komendanta miejskiego policji w Legnicy.

Dzielnicowy zajmuje się sprawami mieszkańców ulic: Bankowej – od nr 1 do nr 7, Biskupiej, Rynku, Chojnowskiej – od nr 1 do nr 25, Dziennikarskiej – od nr 1 do nr 11, Grodzkiej, Gwarnej, Młynarskiej – od nr 7 do nr 17, Najświętszej Marii Panny, Nowej, Paderewskiego, Piekarskiej, pl. Katedralnego, pl. Mariackiego, pl. Bilsego, pl. Bohaterów Getta, Skweru Franciszka Pałki, ul. Witelona, ul. Wjazdowej, ul. św. Piotra, ul. Szpitalnej – od nr 1 do nr 3, Środkowej, Łączyńskiego, pl. Powstańców Wielkopolskich, pl. Meisslera, Złotoryjskiej – od nr 1 do nr 40, pl. Słowiańskiego.

– Dzielnicowy angażuje się intensywnie w działania profilaktyczne na rzecz szkół i pomoc w realizacji działań dydaktycznych, opiekuńczych lub wychowawczych, a także w publiczne wspieranie i popularyzowanie działań szkoły wpływające na pozytywny wizerunek w środowisku lokalnym – informuje Jagoda Ekiert z biura prasowego legnickiej policji. – Od wielu lat współpracuje z Ochotniczym Hufcem Pracy, gdzie przygotowuje młodzież do konkursu z wiedzy o policji. Dodatkowo dzielnicowy, propagując zdrowy tryb życia, uprawia regularnie bieganie oraz pływanie. Uczestniczy również w zawodach sportowych – wylicza policjantka.

Koledzy z jednostki gratulują Arturowi Koszycarzowi zwycięstwa w pierwszym etapie konkursu na szczeblu powiatowym. II etap głosowania wojewódzkiego rozpoczął się dzisiaj – 9 stycznia o godz. 11. Do II etapu plebiscytu każdy finalista przechodzi ze swoją liczbą głosów. Zachowuje również swój kod do głosowania DDR.226.

ŹRÓDŁO: KMP LEGNICA

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..