Opublikowany: pon, Mar 12th, 2018

Legniccy taksówkarze pod lupą policji

Sprawdzenie trzeźwości kierowców, dokumentów i zezwoleń, a także wyposażenie i oznaczenie taksówki – to były główne cele kontroli, które policjanci z legnickiej drogówki prowadzili w miniony weekend. Z jakim efektem?

Kontrola objęła taksówkarzy na terenie miasta i powiatu oraz ich auta. Funkcjonariusze sprawdzali m.in. dokumenty, zezwolenia i licencje wymagań w tym zawodzie.

– Uwaga policjantów skupiała się również na stanie technicznym i obowiązkowym wyposażeniu taksówek. Układ kierowniczy, hamulcowy czy oświetlenie pojazdu to najważniejsze elementy techniczne mające wpływ na zachowanie się samochodu na drodze, a w konsekwencji na bezpieczeństwo ruchu drogowego – relacjonuje mł. asp. Jagoda Ekiert. I podkreśla: – Że każda taksówka musi być wyposażona w taksometr z ważną legalizacją,dodatkowe światło z napisem TAXI umieszczone na dachu, apteczkę i gaśnicę umieszczoną w łatwo dostępnym miejscu.

Jak podsumowują stróże prawa, w trakcie kontroli policjanci z legnickiej drogówki nie stwierdzili rażących nieprawidłowości.

– Sprawne taksówki i taksówkarze przestrzegający przepisów, to przede wszystkim bezpieczna, spokojna podróż i wyższy poziom bezpieczeństwa na drogach – kończy mł. asp. Ekiert.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..